mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Zlato Veroniky Balážovej zo Slovenia Open

VBAj keď počtom menšia výprava súťažiacich sa v dňoch 20.2.-21.2.2009 vybrala reprezentovať náš klub do slovinského mesta Maribor, kde sa konal tradičný turnaj 12. ročník Slovenia Open, ktorý organizuje p. Tomaz Barada. Tím tvorili vedúci výpravy, prezident klubu Peter Magda, senior Martin Magda, seniorka Veronika Balážová a junior Patrik Petro.

Po už tradičných drobných nepríjemnostiach cestou /prasknuté čelné sklo na aute, nefunkčnosť GPS, a pod./ sme šťastne dorazili do miesta konania, kde sme absolvovali registráciu a váženie. Štíhlosť svojich postáv predviedli Veronika a Martin, ktorí sa „zmestili“ do svojich váhových kategórií. Horšie to dopadlo s Patrikom Petrom, ktorý hranicu 63 kg presiahol o niečo vyše kila. V záujme objektivity ho riaditeľ turnaja p. Barada zobral na preváženie, kde na úplne presnej váhe to dopadlo ešte horšie a Patrika sme museli nahlásiť o kategóriu vyššie. To neznamenalo koniec problémov, nakoľko sme museli zaplatiť pokutu za neúčasť rozhodcu, zrušili nám objednané ubytovanie a na Veroniku nemali ani veľkosť doboku. Taký skúsený tím to však nemohlo rozladiť, ubytovali sme sa, občerstvili, výborne vyspali a ráno na raňajkách sme sa stretli s ďalšou výpravou zo Slovenska – ŠK Drako Smolenice.

V športovej hale Dvorana Tábor sme sa rozcvičili a ako prvá na tatami nastúpila Veronika Balážová v kategórii tul I. DAN seniorky. V tejto kategórii sa stretli tri členky reprezentačného družstva SR. Veronika prešla cez dve domáce reprezentantky a vo finále ju čakala Mária Janigová zo Smoleníc. Aj keď rozhodcom bol aj Ladislav Huňady, ukázali sa lepšie skúsenosti a dobrá forma Veroniky, zvíťazila a tešila sa z pohára, trička a finančnej odmeny pre víťaza.

Menej sa jej však už darilo v športovom boji do 52 kg, kde v dvojkolovom súboji so slovinskou reprezentantkou jej mierne dochádzal dych a aj to možno rozhodlo o jej prehre. Veronika však nebola celkom vo svojej koži, nakoľko celý týždeň pred súťažou bojovala s virózou.

Patrik Petro nastupoval na tatami s miernymi obavami zo svojich súperov. Možno práve táto strata koncentrácie hneď na začiatku prvého kola spôsobila, že nedostatočne kryl útok súpera a inkasoval nepríjemný kop na oblasť hrudníka. Ostal otrasený a vyzeralo to na koniec súboja. Patrik ako správny športovec pokračoval v zápase, ale už sa nedostal do svojho rytmu a prehral. Bol veľmi nespokojný so svojim výkonom. Tentokrát to nevyšlo podľa jeho predstáv, ale takýchto súperov nemá často a určite táto skúsenosť ho v ďalšom období posunie kvalitatívne vyššie.

Ako posledný do ringu nastúpil už skúsený senior Martin Magda. Nedal sa zastrašiť menami Majstrov Sveta, Európy a víťazov Svetových pohárov /Sanjel Ljutic, Redzo Ljutic, Macej Zuk / a v prvom kole po sústredenom výkone hravo porazil súpera z Bosny a Hercegoviny. Potom sa dostal do štvrťfinálovej skupiny, kde narazil na veľmi disponovaného a skúseného borca zo Slovinska. Po prvom kole Martin na body viedol, dokonca to vyzeralo, že súper pre zranenie zápas nedokončí. Tu sa však prejavili jeho skúsenosti, vôľa a podpora domáceho publika /možno aj rozhodcov/ a v kvalitnom a bojovnom zápase sa rozhodcovia priklonili na stranu domáceho reprezentanta. Martin však zožal uznanie za svoj výkon, ktorý je prísľubom pred ďalšími súťažami.

Účasť na tomto turnaji znamenala dobrú prípravu pred domácim turnajom 7. ročníka PREŠOV OPEN, ktorý sa uskutoční v dňoch 14.3.-15.3.2009 v Mestskej športovej hale v Prešove.

(PM)