mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Výsledky 3. kolo Slovenská liga PONTE Taekwon – Do ITF , Bratislava 14.05.2022.

logo SZTKD

sk-ge-baek-presov

Dňa 13.05.2022 vycestovala 19 členná výprava Športového klubu Taekwon – Do GE-BAEK Prešov na 3. kolo Slovenskej ligy TKD ITF PONTE, ktoré sa uskutočnilo nasledujúci deň 14.05.2022 v telocvični FEI STU na Ilkovičovej ulici v Bratislave. Výprava nášho klubu pozostávala z dvoch trénerov  Tomáš Olejár a Ľubomír Vrábeľ, druhý menovaný plnil úlohu rozhodcu a rovnako aj súťažiaceho, obetavého rodiča Rastislava Skirku, troch rozhodcov Frederika Ivanocová,  Martin Šima a Hanka Skirková, ktorá z dôvodu rekonvalescencie zlomeniny lakťa tentokrát nemohla súťažiť  a 14 súťažiacich. Starších členov nášho klubu Samuela Karniša, Elu Skirkovú, Luciu Gumanovú, Teresu Kručayovú, Romanku Gállovú, Katku Šalamonovú a Karolínu Lenhardtovú doplnili naši začiatočníci Natália Satvarová, Daniela Obročníková, Martin Höger, Marek Höger, Tomáš Valigura a Matej Andrejko. Súťažiť sa začalo v sobotu ráno v čase o 9.30 h., pričom samotnému súťaženiu prechádzala registrácia všetkých súťažiacich a porada zúčastnených rozhodcov. Súťaž prebiehala vo všetkých  súťažných disciplínach Taekwon – Da ITF (súborné cvičenia, športový zápas, špeciálne techniky a prerážacie techniky) žiakov, juniorov a seniorov systémom každý s každým. Hneď ráno výpravu už priamo v mieste súťaženia doplnil ďalší člen nášho klubu Jakub Tomáš, ktorý na tejto súťaži plnil len úlohu trénera a pomáhal mladším členom nášho klubu. Medzi veľmi slušnou účasťou zúčastnených klubov zo Slovenska v jednotlivých súťažných disciplínach a vekových kategóriách, kde najmä žiacke a juniorské kategórie boli početne najviac obsadené, vybojovali zástupcovia nášho klubu spolu 32 medailí.  Z toho bolo 16 zlatých medailí,  6 strieborných a 10 bronzových medailí.  Po skončení súťaže a zrátaní všetkých bodov sa udeľovali aj individuálne ocenenia v podobe  pohárov, kde pohár za najlepšiu juniorku získala Karolína Lenhardtová.  Nikto zo zúčastnených členov nášho klubu, ktorí súťažili neostal na tejto súťaži bez zisku medaily. Všetkým k zisku medailí blahoželáme a zároveň im ďakujeme za predvedené výkonu a vzornú reprezentáciu nášho klubu a mesta Prešov, vedenie klubu.