mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Úspešná účasť nášho klubu na 5. ročníku Spirit OPEN 2016 v Maďarsku.

Spirit

Tento prvý apríloví víkend v krásny slnečný sobotňajší deň sa v Budapešti hlavnom meste Maďarska konal už  5. ročník SPIRIT OPEN Taekwon-do ITF. Išlo o otvorený šampionát v Taekwon-Do ITF ktorého sa mohli zúčastniť aj súťažiaci z iných bojových športov (najmä kickbox), pričom sa súťažilo podľa pravidiel Taekwon-Do ITF. Na tomto kvalitne obsadenom športovom  podujatí bojovalo o cenné medaily celkom 420 súťažiacich zo šiestich krajín a 36 klubov Maďarska, Rakúska, Slovinska, Slovenska, Česka a Rumunska.  Výprava ŠK – Taekwon-Do GE-BAEK Prešov vyrazila na tento turnaj v skorých ranných hodinách, pričom do dejiska súťaženia dorazila spolu s východom slnka  niečo málo pred 07.00 hod.  Po povinnej registrácii spojenej s vážením, zabezpečením si miesta na sedenie a porade rozhodcov prišiel na rad otvárací ceremoniál. Súťaž prebiehala vo viac účelovom  športovom stánku na šiestich ringoch. Na tejto súťažilo sa zúčastnili žiačky Janka Bartková , Diana Obcovičová a žiak Tomáš Petro. Juniori Samuel Olejár Tomáš Gaál, a Radovan Škop a seniori David Trochan a Jakub Tomáš. Výpravu súťažiacich doplnil junior Boris Jurič z klubu Hwa-Rang Prešov.  Za realizačný tím sa súťaže zúčastnili tréneri Róbert Baláž a Marcel Petro, Frederika Ivanocová – rozhodca, Tomáš Olejár – vodič a vedúci výpravy a Veronika Balážová st. ktorá plnila všetky ďalšie potrebné úlohy (navigátora smeru a podobne). Naši športovci vybojovali na súťaži spolu 2 zlaté, 2 strieborné a 4 bronzové medaile. Najúspešnejším bol senior Jakub Tomáš, ktorý získal prvé miesto špeciálne techniky, druhé miesto tuly I. dan a tretie miesto sparing do 70 kg. Samuel Olejár 1. miesto sparing do 68 kg a tretie miesto tuly I. dan, David Trochan získal 2. miesto v sparing do 57 kg, Diana Obcovičová získala 3. miesto sparing do 38 kg a potešil nás aj Tomáš Petro ktorí získal rovnako 3. miesto v sparing do 48 kg. Návrat úspešnej výpravy do rodného Prešova bol neskoro večer v sobotu v čase o 23.30 hod.  všetci bez úrazu a zdraví. Všetkým zúčastneným súťažiacim ďakujeme za preukázaného športového ducha a predvedené výkony. Pre členov Slovenskej reprezentácie ktorí idú na tohtoročné ME do Fínska 27.4.-1.5.2016,  ale aj členov širšieho výberu  to bola výborná previerka ich aktuálnej športovej formy a kondície. Členom reprezentačnej výpravy, ktorí budú hájiť náš klub, mesto ale aj Slovensko prajeme veľa úspechov na tomto športovom podujatí.