mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Úspešná účasť na SPIRIT OPEN 2017 Championship TKD ITF Budapešť

P1090008Takže výprava prešovských taekwondistov v poriadku dorazila do slnkom zaliatej metropoly Maďarska Budapešti na 6. ročník SPIRIT OPEN Championship TKD ITF  v sobotu ráno o 7.30 od. Potom súťažiaci nášho klubu zaujali svoje miesto v športovej hale kde sa súťaž uskutočnila, všetci úspešne prešli povinným vážením, aj keď niektorí len veľmi tesne. Po úspešnej registrácií nasledovala rýchla porada rozhodcov a rovnako aj trénerov. Ďalej nasledovalo slávnostné otvorenie súťaže spojené s nástupom všetkých zúčastnených klubov. V sobotu sa do bojov zo 7 zástupcov nášho klubu zapojila len žiačka Dianka Obcovičová, ktorá po slušnom výkone v disciplíne súborné cvičenia farebné pásy 3 – 1 kup zdola všetky tri súperky proti ktorým nastúpila a získala svoju prvú zlatú medailu na tejto súťaži. Rozdiel v kvalite cvičenia bol od súperiek viditeľný.  V poobedňajších hodinách Dianka nastúpila do športového zápasu v kat. 32-38 kg, kde rovnako postupne zvládla súperky z Maďarska a získala svoju druhú zlatú medailu. To bolo na sobotňajší deň všetko. Všetci zúčastnení sa potom odobrali do blízkeho parku v centre mesta, kde sme sa navečerali a naše kroky smerovali k ubytovaniu a zaslúženému oddychu po čase strávenom v športovej hale pri vonkajšej teplote 25 stupňov. Nedeľa bola pre ďalších našich zástupcov dňom kedy súťažili aj zvyšní členovia nášho klubu. Ako prví nastupovali do svojich kategórií súborné cvičenia ešte v doobedňajších hodinách juniori Patrik Olejár, Richard Novák a Tomáš Petro a Samuel Olejár. Tieto ich kategórie boli čo sa týka počtu najviac zastúpené. Bohužiaľ ani jeden z menovaných sa nepodarilo prebojovať ďalej z prvého kola.  Medzi tým nastupovali do ringov na súborné cvičenia aj seniori Lenka a Kubo, kde obaja menovaní po kvalitných výkonoch svoje kategórie vyhrali a získali zlaté medaily. V poobedňajších hodinách sme už netrpezlivo čakali na športové zápasy. Ako prvý nastúpil Tomáš Petro, ktorý po veľmi slabom výkone nepostúpil do ďalšieho kola. Jeho váhová kategória bola s najväčším počtom zúčastnených súťažiacich. Ďalším v poradí bol Patrik Olejár, ktorý dostal až veľmi zdatného súpera z Maďarska ktorý si s Patrikom poľahky poradil. U Patrika bolo vidno, že ešte nemá skúsenosti so súbojmi s tak kvalitnými súpermi. Potom nastupovali súbežne do zápasov Richard Novák a Samuel Olejár. Richard sa prebojoval až do tretieho, kola kde napokon po odhodlanom výkone za ktorý sa určite nemusel hanbiť prehral so súperom zo Slovinska neskorším víťazom celej kategórie a tak získal bronzovú medailu. Samuel mal v prvom kole voľný los a v druhom nastúpil proti bojovnému súperovi  z Maďarska s ktorým si ale hladko poradil a získal zlatú medailu. Aj keď je pravda, že bol nepochopiteľne opakovane zo strany hlavného rozhodcu upozorňovaný za tvrdosť svojich úderov, ktoré však boli plne v súlade s pravidlami TKD. Medzi tým nastúpili do zápasov aj naši dvaja seniori Lenka a Kubo, kde Lenka cez dve súperky ktoré zdolala postúpila až do finále. Na finálový zápas napokon nenastúpila, nakoľko práve v tom čase jej začínala ďalšia disciplína špeciálne techniky, kde si Lenka vybojovala ďalší cenný kov a to striebro po nepochopiteľnom verdikte maďarských rozhodcov, keď  mala rovnaký počet bodov za dva kopy a potom spolu s jedinou súperkou. Nasledoval ďalší kop, ktorý obe zvládli rovnako avšak rozhodcovia Lenke prisúdili 1 bod a súperke napokon 3. Jakub rovnako ako Lenka nastupoval do tejto disciplíny, kde po solídne zvládnutých kopoch obsadil rovnako druhé miesto.  Naši juniori túto disciplínu nezvládli, kde okrem Samuela Olejára nikto nekopol žiadnu techniku. Ale kedže Samuel zvládol iba jednu techniku a minimálne traja súťažiaci zvládli viac do ďalších bodov o medaile nepostúpil. Napokon na svoj športový zápas nastúpil aj Kubo. V prvom kole si poľahky poradil so súperom. V druhom to dlho vyzeralo rovnako, až pokiaľ kubo nezasiahol svojho súpera tak nešťastne, že tento po verdikte rozhodcov už do ďalších bojov nenastúpil a Kubo bol diskvalifikovaný. Aj napriek tomu obsadil vo svojej kategórii 3 miesto. Takže celkový verdikt nášho klubu je 7 súťažiacich a spolu 10 získaných medailí……..a išli sme bomby!!!!!!!!