mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Tomáš Gajdoš a Lenka Palaščáková v okruhu kandidátov na ocenenie najúspešnejšieho športovca Okresu Prešov pre rok 2007

119Dňa 21. 2. 2008 sa v sále Čierneho orla uskutoční v poradí už 47. ročník vyhlásenia najúspešnejších športovcov a športových kolektívov Okresu Prešov. Podujatie organizuje Obvodný úrad v Prešove, Mestský úrad v Prešove, Olympijský klub regiónu Prešov a Okresná asociácia TJ a klubov Okresu Prešov.

Obaja naši športovci patria medzi laureátov.

Začiatkom roka 2008 sme podávali návrh výberovej komisii o zaradenie Tomáša Gajdoša a Lenky Palaščákovej medzi najúspešnejších jednotlivcov Okresu Prešov pre rok 2007, nakoľko v danom roku úspešne reprezentovali nielen ŠK TKD GE-BAEK Prešov, Slovenský zväz Taekwon-Do ITF, ale i mesto Prešov a celé Slovensko.

Obaja športovci dosiahli v roku 2007 najvýraznejšie úspechy z najvyšších súťaží v Taekwon-Do ITF ako aj viacero medailových umiestnení na národných a medzinárodných súťažiach. Spolu s ďalšími členmi klubu sa zúčastnili napríklad na Slovenian Open (Maribor – Slovinsko), Viking Cupe (Skovde – Švédsko), Českej národnej lige, na domácom Prešov Open, Smolenice Open a pod. Výrazne sa pričinili o zisk najvyššej trofeje pre najlepší klub – pohára zo súťaže Smolenice Open, keď Lenka Palaščáková získala najcennejší kov zo špeciálnych techník a športového boja do 63 kg, tretie miesto v súborných cvičeniach do 1. Danu a Tomáš Gajdoš bol prvý v špeciálnych technikách, športovom boji do 71 kg a druhý v súborných cvičeniach.

Najvýznamnejšie úspechy Tomáša Gajdoša v roku 2007:

  • 3. miesto na Majstrovstvách Európy v špeciálnych technikách (Poprad – Vysoké Tatry, Slovensko),
  • titul majstra Slovenska v špeciálnych technikách.

Lenka Palaščáková:

  • titul vicemajsterky Sveta v disciplíne – špeciálne techniky (Quebec – Canada),
  • 3. miesto na Majstrovstvách Sveta v športovom boji do 60 kg (Quebec – Canada)
  • 3. miesto na Majstrovstvách Európy v špeciálnych technikách (Poprad – Vysoké Tatry, Slovensko),
  • 3. miesto na Majstrovstvách Európy v súborných cvičeniach do 1. Danu (Poprad – Vysoké Tatry, Slovensko),
  • titul majsterky Slovenska v športovom boji do 60 kg,
  • titul majsterky Slovenska v súbornom cvičení do 1. Danu,
  • titul majsterky Slovenska v disciplíne špeciálne techniky.

Pozornosť si však zaslúžia aj ďalší reprezentanti Slovenska, ktorí sú členmi ŠK TKD GE-BAEK Prešov za svoju účasť na Majstrovstvách Európy v Poprade – Vysokých Tatrách a na Majstrovstvách sveta v Canade. Sú to menovite: Róbert Škop, Martin Magda a Damián Gabáni.

(ML)