mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

SLOVENSKÝ ZVÄZ TAEKWON-DO ITF ROK 2006 – VÝSLEDKY SPOLU 93 MEDAILÍ

itfUž tri roky sa slovenským reprezentantom v Taekwon-Do ITF darí na najvýznamnejších podujatiach, akými sú Majstrovstvá sveta a Európy. Svedčí o tom zbierka 1 zlatej, 3 strieborných a 6 bronzových medailí.

Na Majstrovstvách Európy 2006 v rumunskej Constante (konkurencia 450 pretekárov z 28 krajín Európy) sme sa z pomedzi 28 krajín dostali na 13. miesto vďaka excelentnému výkonu Róberta Škopa (ŠK TKD Ge-baek TJ Slávia PU v Prešove), ktorý pre Slovensko vybojoval historicky prvý titul Majstra Európy v súborných cvičeniach do 1. Danu a vďaka Lenke Palaščákovej (ŠK TKD Ge-baek TJ Slávia PU v Prešove), ktorá sa stala vicemajsterkou Európy v špeciálnych technikách a v prerážacích technikách bola tretia. Najúspešnejšie výpravy majstrovstiev boli z: Poľska, Anglicka a Ruska.

V španielskom Benidorme sa uskutočnil II. Svetový pohár, na ktorom štartovalo 1000 cvičencov zo 47 krajín sveta. Najviac medailí vybojovali pretekári z Poľska, Ruska a z Fínska. Slovensko na tomto šampionáte reprezentovala Lenka Palaščáková (ŠK TKD Ge-baek TJ Slávia PU v Prešove), ktorá súťažila v súbornom cvičení a v športovom boji junioriek do 60 kg. V športovom boji vyradila všetky svoje súperky a stala sa tak šampiónkou v danej váhovej kategórii.

V roku 2006 sa konali v Hondurase VIII. Majstrovstvá sveta juniorov. Slovenskí reprezentanti sa z finančných dôvodov tohto veľkolepého podujatia nezúčastnili. Na svetovom šampionáte sa najviac darilo Argentíne, Canade a Poľsku.

Slovenský zväz Taekwo-Do ITF zorganizoval v roku 2006 dve významné medzinárodné súťaže: v poradí už 4. ročník Prešov Open – Otvorené Majstrovstvá Slovenska v Taekwon-Do ITF, na ktorom sa zúčastnilo 234 súťažiacich zo 17 klubov 5 krajín – Poľska, Maďarska, Čiech, Lotyšska a Slovenska a 2. ročník Smolenice Open, na ktorom si meralo sily 81 súťažiacich zo 6 klubov 3 krajín: Poľska, Čiech a Slovenska.

Celková bilancia:

UMIESTNENIE POČET
1. miesto 28
2. miesto 21
3. miesto 44
  SPOLU
  93

vysledky06

PhDr. Martina Šoltisová Semešiová
msemesiova@gmail.com

PhDr. Daniela Palaščáková
palascak@unipo.sk