mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Rezultáty VI. ročník Eagls Cup 2017 TKD ITF

Náš tím juniorov a seniorov vyrazil na VI. ročník turnaja Taekwon – Do EAGLS CUP 2017 v skorých raných hodinách 23.9.2017 na dvoch vozidlách. Cesta ubehla rýchlo a bezproblémovo. Prvé  nastali až pri vážení, kde hneď traja naši súťažiaci sa nedostali do svojich váhových kategórii v športovom boji a tak mali necelých 45 min. nato, aby s tým niečo urobili. Ale keďže Rišo mal nad skoro 2 kg, museli sme pristúpiť k jeho prehláseniu do vyššej váhovej kat. t.j. 68 kg. Jakub a Samo to napokon po skorej rannej skoro 45 min. rozcvičke nakoniec zvládli a obaja sa dostali do váhových kategórii do ktorých boli nahlásení.  Po registrácii a úvodnom otváracom ceremoniály sa konečne skoro s hodinovým meškaním začalo súťažiť najskôr v tuloch, špeciálnych technikách a nakoniec aj v športovom boji.  David kopol na špeciáloch len jednu techniku a preto medailu nezískal. Jakub Tomáš zvládol dva svoje úvodné kopy a pri treťom nešťastne trafil spolu s doskou aj spodnú časť konštrukcie stroja a rozťal si spodnú časť  päty. Samozrejme nasledovalo ošetrenie lekárom a Jakub pokračoval ďalej. Aj napriek zraneniu  získal v tejto disciplíne bronzovú medailu. Na ďalšie dve disciplíny (tul a športový boj) už pre zranenie nenastúpil aj keď v tuloch to skúšal ale nedalo sa pre bolesť a tiež mu krv stále presakovala cez obväz. Samo a Rišo v svojich zápasoch v skupine mali výhru aj prehru avšak na postup ďalej  zo skupiny to nestačilo. Rovnako dopadol aj David, ktorý mal 2 výhry a 2 prehry v skupine preto do ďalších bojov nepostúpil.  Medzi tým Veronika v  tuloch  II. dan získala bronzovú medailu. Rišo a Samo pokračovali ďalej v disciplíne špeciálne techniky, kde si Samo hneď pri prvom kope natiahol sval tak nešťastne, že ďalšie kopy už neabsolvoval a rovnako ani do ďalšej disciplíny športový boj už nenastúpil. Rišo v tejto disciplíne zvládol len jeden kop, čo na zisk medaily nestačilo.  Ale všetko si vynahradil v športovom boji, kde vyhral postupne  dva zápasy. Prehral len jeden s víťazom celej kategórie a získal bronzovú medailu. Keďže Veronika pre chorobu na svoje zápasy v športovom boji nenastúpila posledným želiezkom bol Dávid v športovom boji do 57 kg, kde si kvalitným výkonom vo svojich zápasoch vybojoval striebornú medailu. Najmä ten posledný zápas s vice majstrom Európy z Maďarska bol veľmi kvalitný a Dávid ho prehral až v samom závere. Týmto sa naše účinkovanie juniorov a seniorov na VI. ročníku Eagls CUP v maďarskom meste Ullo skončilo. Dňa 24.9.2017 budú farby nášho klubu hájiť Diana Obcovičová a Tomáš Petro.  Dianka si napokon po dobrom výkone a prehre vo finále so silnom súperkou z Ukrainy vybojovala peknú striebornú medailu v športovom zápase kadetiek a bronzovú medailu v tuloch farebných pásov. Celkom sa na tomto športovom podujatí zúčastnilo 385 súťažiacich zo 47 klubov, siedmich krajín Maďarska, Bulharska, Rakúska, Rumunska, Urainy, Švédska a Slovenska.