mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Rezultáty AHAC Cup 2017 TKD ITF, Slovinsko

V piatok v dopoludňajších hodinách vyrazila skupina  bojovníkov Šk GE-BAEK Prešov na ďalší ročník  turnaja v TKD ITF AHAC CUP 2017, ktorý sa koná v slovinskom meste Šentur. Tento rok sme na turnaj zobrali aj našich mladších bojovníkov, aby zbierali skúsenosti na kvalitne obsadených súťažiach v Slovinsku a vyskúšali si svoje schopnosti s kvalitnými a najmä bojovnými súpermi z balkánskych krajín Európy.  Náš tím na tejto súťaži reprezentovali  žiaci Dominik Savioli, Dominik Rozman, Samuel Karniš a Stanislav Szecsody.  Tím bol doplnený aj troma juniorami Dianou Obcovičovou, Tomášom Petrom a  Borisom Juričom. Ako tréner bol Marcel Petro a tím bol doplnený Tomášom Olejárom prezidentom klubu a Svetlanou Losso z klubu ŠK Drako Smolenice. Do miesta ubytovania mesto Celje sme dorazili vo večerných hodinách. Po ubytovaní sa v miestnom hotely nasledovala registrácia a povinné váženie. Tento krát všetci naši súťažiaci úspešne zvládli váženie hneď na prvý krát. Nasledovala večera a potom odpočinok, aby boli všetci pripravení na zajtrajšiu súťaž. Súťažný deň začal registráciou doposiaľ nezaregistrovaných súťažiacich, nasledovala porada rozhodcov a trénerov a po krátkom ceremoniáli sme konečne začali súťažiť. Diana Obcovičová sa po presvedčivých výkonoch v kategórii tul dostala až do finále a tam napokon zvíťazila. Rovnako vyhrala aj v kat. športový zápas, kde nastúpila vo vyššej váhovej kategórii, keďže v tej svojej nemala žiadnu súperku. Tomáš Petro v disciplíne tul. neprešiel cez tretie kolo a tak sa musel uspokojiť s bronzovou medailou. V športovom zápase narazil po voľnom žrebe v prvom kole na silného súťažiaceho zo Slovinska s ktorým nakoniec prehral. Aj tak získal aj v tejto disciplíne bronzovú medailu. Naši žiaci v disciplíne športový boj a tuly neprešli  cez druhé kolo a tak sa im s výnimkou Samuel Karniša medaily získať nepodarilo žiadne. Samuel napokon vybojoval bronzovú medailu v disciplíne športový boj žiakov do 30 kg.  Radosť  nám urobil ešte Boris Jurič, ktorý sa dostal napokon aj zásluhou dobrého žrebu až do finále, kde nastúpil proti silnému súperovi z Bosny a Hercegoviny s ktorým napokon prehral a získal striebornú medailu v disciplíne športový boj juniorov do 68 kg.  Do Prešova sme sa vrátili s novými skúsenosťami a 6 medailami.  Naším bojovníkom k získaným medailám blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za predvedené  výkonu a úspešnú  reprezentáciu nielen nášho klubu, ale aj mesta.