mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Rezultáty 4. kolo Slovenská liga TKD ITF PONTE Veľký Šariš 19.06.2022

287735268_711156410153232_6425893083972429993_n IMG_1081Sedem desiatok súťažiacich zo šiestich klubov si dali stretnutie v telocvični ZŠ v meste Veľký Šariš, kde sa konalo posledné 4. kolo Slovenskej ligy Taekwon-Do ITF PONTE. Záverečné kolo si pod svoju organizačnú taktovku tentokrát zobrali členovia domáceho klub ŠK Taekwon – Do Delta Veľký Šariš za pomoci  členov organizovaných pod hlavičkou Slovenského zväzu Taekwon- Do ITF. Aj v tomto záverečnom kole súťažiaci súperili vo všetkých štyroch súťažných disciplínach  TKD ITF t.j. súborné cvičenia, športový zápas, špeciálne techniky a prerážacie techniky. Súťaž bola určená pre žiakov, kadetov, juniorov a seniorov s farebnými ale aj čiernymi opaskami.  Na tomto záverečnom kole  Slovenskej ligy  Taekwon – Do ITF  PONTE za rok 2022 členovia nášho klubu neponechali nič náhode a svojimi výkonmi v jednotlivých disciplínach a vekových kategóriách vybojovali celkom 51 cenných medailí. Z toho bolo 21 zlatých, 18 strieborných a 12 bronzových medailí. Samozrejme, že aj v samom závere štvrtého kola boli za individuálne výsledky v tomto kole za najväčší získaný počet bodov prislúchajúci získaným medailám rozdané individuálne ocenenia v podobe pohárov.  Pohár za najlepšiu juniorku 4.  kola Slovenskej ligy TKD ITF PONTE  získala Karolína Lenhardtová, pohár za najlepšiu mladšiu žiačku do 8 rokov pri svojej úplne prvej účasti na súťaži získala Ela Stašová a pohár za najlepšieho seniora získal Ľubomír Vrábeľ. V úplnom závere boli organizátorom odovzdávané individuálne ocenenia v jednotlivých vekových kategóriách v podobe pohárov, kde boli zrátané všetky získané body jednotlivcov vo svojich vekových a súťažných kategóriách za všetky štyri kolá. Ani v tomto ohľade členovia nášho klubu neostali za očakávaním a pohár za absolútne najlepšiu juniorku celej  Slovenskej ligy Taekwon – Do ITF PONTE nakoniec získala, ešte stále  vekovo staršia žiačka Karolína Lenhardtová s celkovým ziskom 29 bodov a to aj napriek tomu, že sa  jedného kola tejto súťaže z dôvodu choroby nezúčastnila.  Výhra pohára pre Karolínu nebola jednoduchá, nakoľko v tejto vekovej kategórii je viacero súťažiacich z nášho klubu, ale aj iných klubov, ktoré  boli Karolíne viac, ako vyrovnanými súperkami na zisk pohárov za najlepšiu juniorku v jednotlivých kolách a rovnako aj na zisk pohára za najlepšiu juniorku za všetky kola. Priebežne sa poradie po každom skončenom kole v tejto kategórii neustále menilo. Súťažiace v tejto kategórii dosahovali výborné výsledky vo všetkých štyroch súťažných disciplinách roka 2022. Je to veľká nádej na vytvorenie kvalitného dievčenského juniorského týmu, ktorý bude schopný reprezentovať Slovensko na medzinárodnej úrovni vo všetkých štyroch disciplínach TKD ITF. Pohár za najlepšieho seniora celej Slovenskej ligy Taekwon – Do ITF PONTE ziskom celkového počtu 16 bodov vybojoval Ľubomír Vrábeľ, ktorý až v posledných dvoch kolách ligy začal súťažiť vo viacerých disciplínach. Na záver celej súťaže sa udeľovali poháre za najlepší klub Slovenskej ligy Taekwon – Do ITF PONTE za rok 2022. So ziskom celkového počtu 185 bodov tretie miesto obsadil  ŠK Taekwon – Do Delta Veľký Šariš. Druhé miesto si s celkovým počtom získaných bodov 186 len tesne vybojoval ŠK Taekwon – Do Drako Smolenice. A v poradí už tretí rok po sebe so ziskom celkového počtu 338 bodov pohár za najlepší klub získal ŠK Taekwon – Do GE-BAEK Prešov. V priebehu všetkých  jednotlivých kôl nad výkonmi našich detí dozerali tréneri Marcel Petro, Veronika Balážová, Ľubomír Vrábeľ, Tomáš Petro, Jakub Tomáš a Tomáš Olejár. Výraznou mierou na organizovaní jednotlivých kôl prispeli aj rozhodcovia, ktorými za náš klub boli Frederika Ivanocová, David Trochan, Ľubomír Vrábeľ, Lucia Gumanová, Hanka Skirková, Tereza Kručayová, Matej Čmiľanský, Matej Šima, Janka Bartková, Samuel Karniš a Matej Zajac. Všetkým naším členom, ktorí svojimi výkonmi prispeli k zisku cenného pohára pre náš klub ďakujeme za ich súťažného ducha, obetavosť, bojovnosť a húževnatosť,  kde niekedy súťažili aj na úkor bolesti a možného zranenia a rovnako blahoželáme všetkým, ktorí v priebehu štyroch kôl získali cenné medaile a rovnako aj individuálne ocenenia v podobe pohárov. Rovnako v neposlednom rade ďakujeme aj ich rodičom, že boli ochotní zveriť svoje niekedy ešte malé deti do starostlivosti a rúk trénerov, vedenie klubu.