mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Rezultáty 2 kolo. Slovenská liga TKD ITF PONTE Bratislava 20.05.2023

Dňa 19.05.2023 vycestovala 17 členná výprava Športového klubu Taekwon – Do GE-BAEK Prešov na 2. kolo Slovenskej ligy TKD ITF PONTE, ktoré sa uskutočnilo nasledujúci deň 20.05.2023 v telocvični FEI STU na Ilkovičovej ulici v Bratislave. Výprava nášho klubu pozostávala z dvoch trénerov  Tomáš Olejár a Marcel Petro, troch rozhodcov Ľubomír Vrábeľ (zároveň súťažil), Jakub Tomáš (zároveň súťažil), Hanka Skirková, Lucia Gumanová (zároveň aj súťažiaca),Teresa Kručayová (zároveň aj súťažiaca) a ďalších 11 súťažiacich. Starších členov nášho klubu: Aliteu Dukovskú, Samuela Janka, Samuela Karniša, Elu Skirkovú, Luciu Gumanovú, Teresu Kručayovú a Karolínu Lenhardtovú doplnili naši začiatočníci Natália Satvarová, Daniela Obročníková, Martin Höger, Marek Höger, Matej Andrejko a Gašpar Dulín. Súťažiť sa začalo v sobotu ráno v čase o 9.30 h., pričom samotnému súťaženiu prechádzala registrácia všetkých súťažiacich a porada zúčastnených rozhodcov. Súťaž prebiehala vo všetkých  súťažných disciplínach Taekwon – Da ITF (súborné cvičenia, športový zápas, špeciálne techniky a prerážacie techniky) žiakov, juniorov a seniorov systémom každý s každým. Hneď ráno výpravu už priamo v mieste súťaženia doplnil ďalší člen nášho klubu Jakub Tomáš, ktorý na tejto súťaži plnil  úlohu rozhodcu, trénera aj súťažiaceho. Medzi veľmi slušnou účasťou zúčastnených (vyše 100 súťažiacich) klubov zo Slovenska v jednotlivých súťažných disciplínach a vekových kategóriách, kde najmä žiacke a juniorské kategórie boli početne najviac obsadené, vybojovali zástupcovia nášho klubu spolu 28 medailí.  Z toho bolo 15 zlatých medailí,  7 strieborných a 6 bronzových medailí.  Po skončení súťaže a zrátaní všetkých bodov sa udeľovali aj individuálne ocenenia v podobe  pohárov, kde pohár za najlepšieho kadeta získal Marek Höger, najlepšou juniorkou bola Karolína Lenhardtová a najlepším seniorom sa stal Jakub Tomáš.  Nikto zo zúčastnených členov nášho klubu, ktorí súťažili neostal na tejto súťaži bez zisku medaily. Všetkým k zisku medailí blahoželáme a zároveň im ďakujeme za predvedené výkonu a vzornú reprezentáciu nášho klubu a mesta Prešov, vedenie klubu.