mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

QUADRATHLON CUP SOFIA 2019, BULHARSKO, Rezultáty zo súťaže!!!

Screenshot_20191122_070223_com.facebook.katana_2V priebehu posledného novembrového víkendu v dňoch od 30.11.2019 do 01.12.2019 sa v malej Športovej hale Armejec v hlavnom meste Bulharska Sofii v blízkosti Čierneho mora uskutoční ďalší ročník medzinárodnej súťaže Taekwon – Do ITF. Pre členov nášho Športového klubu to bude v toto kalendárnom roku posledná súťažná previerka. Po nej už mimo tréningu bude nasledovať len ” Vianočný večierok ŠK TKD ITF GE-BAEK Prešov” dňa 12.12.2019 spojený s vyhlasovaním najlepších jednotlivcov nášho klubu v jednotlivých vekových kategóriách. Vo viac ako 1000 km vzdialenej SOFII budú zástupcovia nášho klubu ako obvykle bojovať  vo všetkých vekových disciplínach aj disciplínach TKD. Odchod na súťaž je v piatok v skorých ranných hodinách o 04. 15 hod z parkoviska OC SOLIVARIA kvetinárstvo. Zástupcovia nášho klubu, ktorí ešte pred si ešte pred vianočnými sviatkami chcú zmerať svoje sily so súpermi zo zahraničia sú : Samko Karniš, Ela Skirková, Hanka Skirková, Teresa Kručayová, Laura Gutisová a Diana Obcovičová. Súťažiacich počas zápasov bude viesť Tomáš Olejár za výdatnej podpory stálych členov  nášho tímu Rastislava Skirku a Zuzany Karnišovej. 

REZULTÁTY QUADRATLON CUP 2019 SOFIA BULHARSKO
 
Uplynulý novembrový víkend dňa 31.11.2019 – 01.12.2019 sa pre členov ŠK TKD GE-BAEK Prešov niesol v súťažnom duchu. Tohtoročné súťažné vystúpenie vybraní členovia nášho klubu ukončili na poslednej súťaži, ktorá sa uskutočnila v hlavnom meste Bulharska v Sofii. Vedeniu bulharského zväzu Taekwon – Do ITF Quadratlon sa aj tento rok podarilo zorganizovať kvalitnú medzinárodnú súťaž na ktorej privítali vyše 580 súťažiacich z 8 krajín. Súťaž prebiehala v dvoch súťažných dňoch a zúčastnili sa na nej kluby z domáceho Bulharska, Slovinska, Rumunska, ostrovného Cypru, Moldavska, Grécka a nemohli chýbať ani zástupcovia Slovenska metropoly Šariša z ŠK TKD GE-BAEK Prešov. Výprava prešovských taekwondistov svoju cestu za úspešnými vystúpeniami na tejto súťaži začala skorým odchodom v piatok z Prešova, kde sa dlhej 15 hodinovej ceste ubytovala vo veľmi peknom hotely City Aparthotel. V sobotu skoro ráno prebehla povinná registrácia žiakov a kadetov, po nej nasledovala porada rozhodcov a trénerov a mohlo sa začať súťažiť. Hneď na úvod súťaženia nás potešila svojím výkonom Ela Skirková, ktorá v konkurencii min 15 súťažiacich v disciplíne špeciálne techniky suverénnym spôsobom vybojovala pre náš klub prvú zlatú medailu. Ďalej pokračovala v disciplíne test sily, kde sa udieralo do pripraveného zariadenia KIKTEST, ktoré meria silu úderu. Do oboch techník dala Ela všetku svoju energiu a znova mala veľmi blízko k medaile, pretože v oboch ňou predvedených technikách mala nameranú najvyššiu hodnotu sily úderov. Bohužiaľ zo strany rozhodcov neboli techniky uznané, ako správne. Následne Ela v priebehu dňa nastúpila na svoju poslednú disciplínu tul, kde po pre nás nepochopiteľnom verdikte rozhodcov prehrala s domácou súperkou z Bulharska a z ďalších bojov vypadla. Po Ele nastúpil na svoju prvú disciplínu Samuel Karniš, ktorý pri špeciálnych technikách v silnej konkurencii neuspel, ale hneď nato si to vynahradil v tuloch, kde sa po zodpovednom výkone prebojoval až do finále, aby napokon svoju kategóriu vyhral a pre klub získal druhú zlatú medailu. V priebehu dňa Samko nastúpil aj v disciplíne testu sily, kde sa mu až tak nedarilo. V jeho poslednej disciplíne v sparringu však po dobrom výkone napokon prehral až vo finále a získal svoju druhú medailu – striebornú. V priebehu dňa do bojov o cenné kovy v jednotlivých disciplínach postupne nastúpili aj Teresa Kručayová, ktorá v sparringu vybojovala striebornú medailu a v tuloch sa prebojovala do finále, ktoré napokon vyhrala a získala pre náš klub tretiu zlatú medailu. Po Terese začala súťažiť aj Hanka Skirková, ktorej sa však v disciplíne špeciálne techniky ani teste sily v početnej konkurencii súperiek medailu vybojovať nepodarilo. Všetko si však vynahradila v disciplíne tul, kde vybojovala štvrtú zlatú medailu a v disciplíne sparring, kde vybojovala tretiu striebornú medailu. Bilanciou 4 zlaté a 3 strieborné medaily sme ukončili prvý súťažný deň. V nedeľu skoro ráno nás znova čakala registrácia našich dvoch juniorov Riša a Laury. Oboja potupne v priebehu dňa nastupovali do disciplín v ktorých súťažili. Rišo najskôr v druhom kole prehral 3:2 na body so svojím súperom z Rumunska a z ďalších bojov v disciplíne tul vypadol. Hneď nato ho čakala disciplína sparring do 75 kg, kde Rišo poľahky zdolal prvých dvoch súperov a do boja o finále nastúpil proti domácemu súperovi z Bulharska s ktorým síce predviedol dobrý výkon no chyby v závere prvého aj druhého kola ho napokon pripravili o účasť vo finálovom zápase. Po prehratom zápase Rišo hneď nastúpil do ďalšieho zápasu o bronzovú medailu, kde už nič nenechal na náhodu a pre prešovské taekwondo získal bronzovú medailu. V ďalších dvoch disciplínach prerážacie techniky a špeciálne techniky sa Rišovi už nedarilo. Treba však povedať, že v disciplíne špeciálne techniky mal vo svojej kategórii 53 súťažiacich, kde bez problémov zvládol úvodnú takzvanú eliminačnú techniku, avšak v ďalších sa mu už tak nedarilo. Po Rišovi do bojov nastúpila Laura, ktorá v tuloch získala pre klub piatu zlatú medailu. Po krátkom oddychu nastúpila do sparringu, kde zdolala dve súperky. Napokon nastúpila proti domácej reprezentantke do boja o finálovú účasť v tejto kategórii s ktorou v závere druhého kola po veľmi dobrom výkone prehrala len veľmi tesným rozdielom. Po krátkom oddychu Laura nastúpila na svoj ďalší zápas v boji o bronzovú medailu ktorý však nezvládla a proti silovo disponovanej súperke zo Slovinska napokon boj o bronzovú medailu prehrala. Treba však poznamenať, že Laura sa sparringu venuje len druhý rok a na tejto súťaži v každom zápase nastúpila proti oveľa skúsenejším súperkám. V závere súťažného dňa obaja naši juniori nastúpili aj do tímového sparringu, kde reprezentovali tím Slovinska. V tímovom sparringu sa súboje odohrávajú medzi súpermi rôznych váhových kategórii. Dievčenský juniorský tím aj s našou Laurou vybojoval strieborné medaily a rovnako tak aj chlapčenský juniorský tím s Rišom vybojoval striebornú medailu, kde ako tím po súčte bodov všetkých piatich členov tímu v jednotlivých zápasoch nakoniec prehrali rozdielom jedného bodu 10:9 s tímom Rumunska. Tu je potrebné poznamenať, že rozhodnutie o víťazovi prišlo až v poslednom tímovom sparringu. V prvom tímovom sparringu proti tímu Bulharska vyhral kombinovaný tím Slovinska a Slovenska s prehľadom v pomere 12:4, kde Rišo do sparringu nastúpil proti predchádzajúcemu súperovi z individuálneho sparingu v boji o postup do finále s tým rozdielom, že v tímovom sparringu zdolal tohto súpera 3:1 na body.V mene klubu by som chcel za predvedené výkony poďakovať všetkým naším súťažiacim a samozrejme im zablahoželať k získaným medailám. Celkovo sme vybojovali pre prešovské taekwondo päť zlatých, tri strieborné a jednu bronzovú medailu v individuálnych disciplínach a dve strieborné medaile v tímových sparringoch. Naš klub na tejto súťaží podporovala aj spoločnosť SPINEA ktorej týmto za jej podporu v mene klubu ďakujeme.