mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

MS TKD ITF 3, 4 a 5 súťažný deň

3. deň MS TKD ITF Írsko 2017

Po raňajkách ktoré absolvujeme pravidelne o 7.00 hod ráno sme sa celá celá reprezentácia odobrali do športovej haly City West Hend, kde nás o 9.00 hod nás čakala prvá disciplína štvrtkového súťažného dňa a to špeciálne techniky senioriek v ktorých nás reprezentovala Lenka. Pripravená urobiť čo najlepší výsledok začala skvelo a hneď prvú techniku zvládla a získala prvé 3 body následne aj druhu čo znamenalo v súčte bodov 6.Dá sa niekedy počítať aj s tým že 2 techniky budu stačiť na zisk jednej z medailí no na to sa Lenka nespoliehala a rozbiehala sa skočiť aj tretiu aby získala plný počet bodov a tak mala veľkú možnosť bojovať o kovy najcennejšie. No nepodarilo sa a so ziskom 6 bodov sa zaradila do prvej osmičky na svete 5-8 miesto. Nastalo opäť veľké sklamanie cez to všetko to bol výborný výsledok. Hneď po Lenke mal nastúpiť do ringu špeciálnych techník Samo no po zvážení trénerskej dvojice všetkých pre a proti po jeho predchádzajúcom zranení Sama do tejto kategórie nenastúpil a mohol začať sústrediť na sparing. Následne sme očakávali príchod do ringu v kategórii sparing do -50 kg seniorky našu Niku ktorá chcela všetky prehry s tatami aj s úrokmi vrátiť svojej Nórskej súperke,čo sa vlastne od začiatku zápasu aj darilo. No po nepochopiteľných verdiktoch stredového ale aj rohových rozhodcov z jasnej výhry sa stalo predlženie a konečná prehra.Vo vedľajšom ringu nastupovalo v kategórii do 67 kg na svoj zápas Lenka. Los jej určil hneď do prvého kola jednu z najťažších možných súperiek a nasledujúcu majsterku sveta.Tento ťažký zápas Lenka nezvládla a nepostúpila. Ako posledný nás v tento deň reprezentoval Samo, ktorý po prvom voľnom kole si v druhom s prehľadom poradil nie z ľahkým súperom z Canady. Do ďalšieho zápasu s Bulharom nastupoval Samo s veľkým rešpektom čo mu dosť zväzovalo ruky a nakoniec aj znamenalo koniec nádejí v poslednej disciplíne dnešného dňa.

4. súťažný deň nás čaká len jedna disciplína kde nás bude reprezentovať Svetlana Losso a to v preražacich technikách junioriek ktoré sa začínajú o 9.00 miestneho času.

 

4 . deň MS TKD ITF Írsko
Dnešné ráno pre zmenu raňajky o 7.30 a po nich hneď odchod športovej haly pretože o 9.00 hod začínali prerážacie techniky junioriek kde nás reprezentovala Svetlana. Približne 11 hodine sa konečne dočkala a mohla ukázať ako sa popasuje s touto disciplínou. No ani jednu z technik nezvládla tak ako si to tréner predstavoval a spomedzi 49 súťažiacich len šesť ostalo bez bodu.Bude to chcieť ešte veľa tréningu aby zvládla túto disciplínu. No zajtrajší deň nás budú reprezentovať Kubo a David do ktorých vkladáme veľké nádeje a veríme im že sa popasujú o čo najlepší výsledok v sparingu na týchto MS Taekwon-do ITF. Kedže dnes sa konal kongres a v poobedňajších hodinách sa nesúťažilo využili sme tento čas aspoň na krátku návštevu Írskeho Dublinu. Pozdravujeme všetkých na slovensko a zajtra nám držte všetkých dvadsať.

Posledný súťažný deň na MS v Írsku pre Slovensku výpravu.

Už o 9.00 hod. začala Kubova kategória sparingu do 70 kg kde sa v 13 stom zápase stretol náš zverenec so španielskym borcom. V prvom kole sa Kubo zoznamoval so súperom. V druhom už nedal súperovi žiadnu šancu na postup do ďalších bojov. V druhom kole sa stretol s poľským borcom, ktorý ho v tomto zápase nepustil k ničomu a Kubo do ďalších bojov o cenne kovy už nemohol zasiahnuť. Práve v tomto čase na vedľajšom ringu začal v kat. do 57 kg súťažiť David.  V prvom aj v druhom kole mal juh amerických súperov s ktorými si poradil ale veľmi dlho mu trvalo než začal plniť pokyny svojich trénerov. Do tretieho kola nastupoval proti silnému domácemu bojovníkovi, kde od začiatku bolo jasné že zápas bude veľmi ťažký. Nakoniec sa zápas skončil predčasne diskvalifikáciou írskeho reprezentanta po jeho kope na Davidove brucho, potom čo rozhodca prerušil kontakt a David bol otočený. Po  zásahu skončil David v írskej nemocnici. Po šiestich hodinách ešte stále nebola jasná diagnóza od lekárov  no David  sa už cíti ďaleko lepšie ako na tatami.

 

Posledný REPORT z MS TKD ITF Dublin Írsko……
Zajtra ráno opúšťame Írsky Dublin dejisko MS Taekwon-do ITF 2017. Konečný sumár je že sa Slovensko spomedzi 58 krajín umiestnilo na konečnom 27 mieste. Ďakujeme našim zverencom za vzornú reprezentáciu Slovenského TKD ITF. O 9.05 odlietame z letiska v Dubline a prílet na Bratislavské letisko je 12.55.Prajem celej výprave príjemnú cestu a šťastný návrat domov na Slovensko a potom následne do Prešova.