mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

ME TKD ITF BULHARSKO 2 a 3 súťažný deň

Druhý súťažný deň sme toho mali málo ale opäť bez výrazného úspechu. Na tatami nastúpili Veronika a Lenka na prerážacie techniky. Nike sa podarilo úspešne zdolať prvú techniku Sonkal no na druhej a tretej stroskotala čo sa dá považovať za neúspech. Po tom mala nastúpiť Lenka no po taktickom zhodnotení situácie kedže už 4 súťažiace zvládli všetky techniky a mali po 15 bodov Lenka nenastúpila na power kedže ju čaká zajtra sparing do 62kg. Následne sme sa odobrali do časti inej časti na tréning sparingu ktorý zajtra budu absolvovať Kubo,David,Samo a Lenka. Budú to ťažké zápasy no dúfam že budeme ďaleko vysmiatejší ako do týchto chvíľ.  

Ďalší deň súťaženia pre reprezentačný tím  TKD ITF Slovenska. V sobotu sa na ringoch predstavili postupne v sparingu Samo, Lenka, David, Kubo a Svetlana po prvý krát power techniky. Začal to všetko Samo v juniorskej kategórii do 75 kg kde sa pobil s reprezentantom Anglicka a po dobre odvedenej práci postúpil do zápasu už o postup do semifinále, keďže reprezentant Grécka na zápas nenastúpil. Následne ho v treťom kole čakal ruský bojovník. Celý zápas sa skóre striedalo na obe strany no 20 sekúnd pred koncom Rus otočil skóre a vyhral. Veľká škoda pretože to bol nakoniec víťaz celej kategórie a my sme prišli o bronzovú medailu. Hneď po ňom do ringu nastúpila Lenka ktorá mala proti sebe súťažiacu z Maďarska v prvom kole prehrala Lenka 4:0 a v druhom už nestihla otočiť skóre na svoju stranu. Ďalším ktorý zápasil v ringu č.3 ktorý nám na týchto ME neprinášal šťastie bol Dávid v prvom kole bez problémov zvládol Slovinského zástupcu a v druhom nastupoval proti bývalému ME reprezentantovi Talianska Trimbolimu. Bol to náročný zápas kde aj talian nevedel či následne postúpi do semifinále. No čert nechcel a opäť v ringu č.3 po nezmyselných bodovaniach počas celého zápasu a hlavne v jeho závere David nepostúpil do semifinále. V tom čase práve nastupoval na power náš nováčik v repre Svetlana a prejavilo sa to aj na jej výkone. V poweroch veľkú úlohu zohrá samotná psychika a pripravenosť súťažiaceho. Svetlana však nezvládla nápor samotných ME a nepodarilo sa jej zvládnuť ani jednu z techník,no samotné skúsenosti z takejto súťaže pre Svetlanu možu priniesť výsledky.
Do ringu č.4 nastupoval náš Kubo proti reprezentantovi Bulharska ktorému nedal absolútne žiadnu šancu zabodovať a z veľkým prehľadom vyhral 4:0. Ďalší zápas los určil za jeho protivníka večného rivala Gazvodu zo Slovinska s ktorým má Kubo negatívne skóre, no aj tak sme verili že Kubo tento zápas zvládne a posunie sa o krok ďalej k semifinále.Nestalo sa tak ale vieme že Kubo je už bojovníkom ktorý v krátkom čase začne zbierať cenné kovy na takýchto podujatiach.
V skratke sa na týchto ME Slovenskému tímu nepodarilo aj vďaka zlým rozhodnutiam rozhodcov získať žiaden cenný kov. No podľa názoru oboch trénerov ale hlavne Roberta Jašinského ktorý prísnym okom sledoval rozhodnutia v ringoch sme len krôčik od toho aby sa konečne všetko obrátilo v prospech zástupcov nášho tímu!!!!!!!!!! Nehovoriac o tom že štyria z našich skončili krok pred semifinále. Je nám samozrejme veľmi ľúto že sme nepotešili našich priaznivcov no vieme že tento tím je veľmi silný mentálne ale aj výkonnostne a to je veľké pozítívum !!!!!!!! Čakajú nás tento rok ešte EP v Poľsku a MS v Írsku. My urobíme všetko preto aby sme urobili radosť nie len sebe ale aj Vám všetkým!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!