mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

ME TAEKWON-DO RICCIONE 2014 – časť 3.

PREKLIATIE SA SKONCILO MAME BRONZ na ME TDK ITF Riccione 2014!
Power test 19 súťažiacich. Z toho 3 techniky po 15 bodov zvládlo 6 súťažiacich, medzi ktorými bola aj Veronika Balážová. Nasledoval 7x rozstrel o umiestnenia. Veronika v konečnom poradí získala bronzovú medailu.
 
Posledný príspevok z ME v Riccione 2014
okolo 11 hod v sobotu boli naše zverenkyne Lenka a Nika pripravene urobiť čo najlepší výsledok v prerážacich technikách a odkliať definitívne negatív našich posledných veľkých súťaži. Ako 12. v poradí nastupovala Lenka, no ani jednu techniku sa jej nepodarilo zvládnuť. To ale znamenalo ze sa môže plne sústrediť na nedelňajšu tímovu power. Medzi 19 súťaziacimi získali plný počet bodov 15 – škotka, maďarka, rumunka, nemka- majsterka sveta a európy  a až po nich nastupovala v poradí ako 18. Veronika. Prvá technika sonkal bola podstatná pre další priebeh súťaže a tu Nika zvládla skvele. Nasledovalo yopchagi asi najobľubenejšia technika a tiež ju dala bez problémov. Už stačilo kopnúť a preraziť dolyochagi a 15 bodov je v kapse, čo sa aj stalo. To znamenalo, že Nika je medzi šiestimi, ktoré sa pobijú o tie najcennejšie kovy.V prvom kole rozstrelu rozhodla maďarka vo svoj prospech technikou sonkal – úder hranou ruky. Nasledovalo dalších nekonečných 6 rozstrelov, pri ktorých sa stále striedali techniky ale aj počet dosiek, ktoré dievčata prerážali. V jednu chvíľu sme mali veľký strach o Nikino zdravie, pretože po dalšej sérii úderu sonkal pohlaď na jej ruku neveštil nič dobrého, no lekár skonštatoval,  že to nie je zlomenina, takže Veronika zaťala zuby a pokračovala ďalej. Veľké šťastie bolo, že nasledovne vylosovanú techniku opäť sonkal, ani jedna z finalistiek neprerazila a tak Nika len polozila na dosku ruku a mala platný pokus a mohla pokračovať v sútaži. 7 rozstrel yopchagi –  dve biele dosky a jedna hneda. Rozstrel o 3 miesto prvá kopala škotka a zadná doska bola prerazená za jeden bod, čo znamenalo pre Niku buď preraziť všetky alebo aspoň jednu. To sa podarilo a doma je bronzový kov! Po silne pohmoždenej ruke a nohe nakoniec žiadna bolesť ale veľká radosť.
Poobede o 16hod začali sparingy seniorov Marcela a Dominika do 70kg. Ako prvý nastúpil Marcel, proti jemu dávno známemu Rumunovi. Po dvoch napomínaniach v druhom kole sa Marcel nevedel sústrediť na svoj výkon natoľko aby tento duel vyhral a to len z jedného dôvodu –  ďalšie napomínanie by pre neho znamenalo diskvalifikáciu. Škoda, lebo zápas to bol dobrý. Ďalší na rade bol Dominik. Mal krst ohňom, bojoval proti ruskému zástupcovi no nezľakol sa a so cťou dotiahol zápas do konca bez akéhokoľvek zranenia.
Nedeľa –  posledný deň ME a pre nás posledná disciplína.
POWER TEAM seniorky. Poradie technik sonkal Lenka, yopchagi Nika a Frederika dolyochagi. Bolo nám jasne, že pri takých silných tímoch bude potreba získať na boj o medailu aspoň 9 bodov. Po dohode z dievčatmi sme vymenili jednotlive techniky medzi nimi a to z dôvodu pohmoždenej nohy Veroniky. Lenka sonakl ale neprerazila a naša nádej v ďalšiu medailu sa pomaličky rozplývala. Nika yopchagi prekopla a nasledovala Fede, no malo skúsenosti a taktiež tréningov rozhodlo. Získali sme 6bodov a v konečnom poradí to znamenalo 4.miesto. Škoda mohlo to byt lepšie.
TÝMTO CHCEM POĎAKOVAŤ VŠETKÝM NAŠÍM REPREZENTANTOM ZA ICH VÝKONY. POPRIAŤ HLAVNE ŠŤASTNÚ CESTU DOMOV A VÁM VŠETKÝM POĎAKOVAŤ ZA VAŠU PRIAZEŇ.

repre tréner R.B.