mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

ME TAEKWON-DO RICCIONE 2014 – časť 2.

Druhý deň ME Taekwondo-ITF. Hneď ráno o 9-tej nastupoval náš tím na tatami kde boli umiestnene stroje na špeciálne techniky.
SVK team bol v zložení: Jakub Tomáš, Marcel Petro, Dávid Trochan, Róbert Škop a Dominik Pisarovič. Ako prvý kopal techniku upchagi Marcel a pri jeho fantastickom výskoku – chyba dokonalá rozťahanosť, aby bola technika zvládnutá. Druhým bol Robik,  ktorý po dohode so mnou neabsolvoval techniku, tretí v poradi nasledoval Jakub, do ktorého sme vkladali veľké nádeje, no nepodarilo sa a techniku bandaedolyochagi nezvládol. Štvrtú techniku kopal Dominik bandaeyopchagi, ktorú taktiež nedotiahol do zdarného konca. Pokračoval benjaminek tohto tímu Dávid, ktorý svoju obľúbenu techniku zvládol a zabezpečil tým SVK 3 body do konečného hodnotenia.

Je na veľkú škodu tohto perspektívneho tímu, že tieto ME nemohol s nami absolvovať aj vicemajster sveta a európy Tomáš GAJDOŠ, ktorý by nám určite pomohol k zisku nejakého cenného kovu. A to z jedného jednoduchého dôvodu na postup do užšieho finále stačilo len 6 bodov a to nehovoriac, že ani jeden z účastníkov nekopol Tomekov najobľubenejší kop upchagi.

Chlapci urobili však maximum k úspechu SVK Taekwon-do ITF v teamových špeciáloch čim im samozrejme chcem poďakovať.

Druhý súťažný deň pokračoval poobedňajšími disciplínami, kde sme mali zastúpenie aj my a to:  špeciálne techniky tím seniorky – kde nás reprezentovali Lenka Palaščáková, Frederika Ivanocová, Veronika Balážová. Prvú techniku kopala Lenka apchagi. Bohužiaľ jej nevyšiel odraz a tesne minula cielenú dosku. Ďalšou v poradí bola Frederika, ktorá kopala techniku dolyochagi, no ani to nášmu tímu nevyšlo. Poslednú techniku yopchagi kopala Veronika ale po našej veľkej radosti z preskoku rozhodcovia techniku neuznali. Aj napriek tomu naše dievčatá podali skvelý výkon a udržali si tímového ducha na ďalšiu spoločnú disciplínu.
Nasledoval sparring seniorov do 57kg, kde nás po prvý krát na ME reprezentoval ukecaný Dávid (Big D) Trochan, proti ktorému hneď v prvom kole nastúpil skúsený rumunsky reprezentant. Už od začiatku zápasu bolo vidieť ostrieľanosť súpera, ktorý nepodľahol tlaku ME a s prehľadom pokoril Dávida. Bola to dobrá premiéra nášho reprezentanta za čo mu všetci ďakujeme. 

Zajtra nás čaká ťažký deň, kde naše dievčatá nastúpia na individuálne prerážacie techniky a v poobedňajších hodinách nás budú zastupovať Marcel s Dominikom v sparringu do 70kg. 

(RB)