mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Martin MAGDA na 14. Majstrovstvách sveta seniorov v Taekwon-do

Martin Magda reprezentant Slovenska, člen Slovenského zväzu Taekwon-do ITF a ŠK Taekwon-do GE-BAEK TJ Slávia PU v Prešove sa v dňoch od 28. do 31. júla 2005 zúčastnil na 14. Majstrovstvách sveta seniorov v nemeckom Dortmunde. Na svetovom šampionáte bolo prítomných presne 434 súťažiacich zo 62 krajín 5 kontinentov.

Martin reprezentoval Slovensko v športovom boji do 63 kg. V tejto váhovej kategórii sa umiestnil medzi 16. nejlepšími súťažiacimi z 28, keď do prvého kola postúpil automaticky prostredníctvom losovania a v druhom kole podľahol novozélandskému súťažiacemu Morrisovi. Titul majstra sveta v danej kategórii získal Szymanski z Poľska, na druhom mieste skončil Taraskin z Ruska a tretie miesta patrili Rodriquezovi z Argentíny a rumunovi Oprescu.

Martinovi Magdovi kaučoval Ladislav Huňady – reprezentačný tréner Slovenského zväzu Taekwon-do ITF, ktorý Martinov zápas zhodnotil pozitivne. Martinov výkon a vystupovanie na šampionáte je ocenenia hodné, na svoj mladý vek a prvé vystúpenie na majstrovstvách sveta v seniorskej kategórii nesklamal, stretol sa so skúsenejším a silnejším pretekárom, čo v konečnom dôsledku rozhodlo.

Spracovala: PhDr. Martina Šoltisová Semešiová