mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Majstrovstvá sveta TKD 2015 – Jesolo, Taliansko

jesolo

 V dňoch 27.-31.5. 2015 sa v Talianskom Jesole uskutočnia MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV A SENIOROV na ktorých nebude chýbať ani SLOVENSKÝ REPRE TÍM, zložený aj zo zástupcov nášho klubu na čele s repre trénerom – Róbertom Balážom. Na MS vycestoval SVK tím v tomto zložení:  Róbert Baláž – repre tréner,Veronika Balážová (tul II. Dan + prerážacie techniky),  Marcel Petro (sparring -70kg), Jakub Tomáš (tul I. Dan, sparring -63kg),Dávid Trochan (sparring -57kg), Tomáš Gondoľ (tul I. Dan, prerážacie techniky), Patrik Gondoľ – juniorsky zástupca ( tul I. Dan, sparring + 75kg,  prerážacie techniky)

                Súťažiacim držíme palce a prajeme šťastnú cestu ! 

Tak a máme tu prvý album z  MS TAEKWON-DO ITF Talianske Jesolo. Odchod výpravy na prvý tréning. Prvý tréning naši absolvovali spolu s výpravou športovcov z USA.

Máme za sebou úspešne druhý deň na MS !!!!!!!!!!!
Prešli sme vážením a zvládli sme aj posledne tréningy. Večer o 21.00 hod začínal otvárací ceremoniál ktorý sa usporiadateľskej krajine skutočne podaril no najlepšie vystúpenie predviedli taekwondisti Nového Zélandu ktorý sa prezentovali bojovým tancom HAKA.

Takže prve disciplíny máme za sebou. Patrik Gondoľ diskvalifikovaný hneď v prvom zápase jeho premiéry na MS. Nórsky súťažiaci sa niekoľkokrát hodil o zem po kontakte s Patrikom, ktorý bol následne napomínaný.  Jednoznačne súper ktorý bol zvládnuteľný po konečnom verdikte však tento postupoval ďalej. Čo znamenalo sklamanie pre Paťa,trénerov ale aj team!!!!! Po ňom nastupoval ako 42 v poradí na disciplínu power Patrikov brat Tomáš, ktorý bol pripravený urobiť  všetko aby dosiahol čo najlepší výsledok. No videli sme už predtým že veľa favoritov týchto MS pohorelo a neboli schopní zvládnuť ani jednu techniku,to postihlo aj nášho zverenca čo znamenalo že skončil v poli porazených. Ďakujeme obom za reprezentáciu Slovenska.

Musíme priznať, že je to skutočne pravda, konečne  máme doma bronzový kov z MS. Veronika to dnes  zvládla na jedničku. Ďakujeme celému týmu za obrovskú podporu ale aj všetkým doma ktorí na nás mysleli. 

Niečo málo ako prebiehal poobedňajší program MS v talianskom Jesole. Začalo to všetko power technikami senioriek kde Veronika nezvládla ani jednu a to možno aj s podvedomím toho že hneď potom bude pre nasledoval jej ďalšia silná disciplína a to TULY. Aj keď je power jej obľúbená disc.  dala všetko za nulu a musela sa hneď rozcvičovat aby bola pripraven na tuly a veru že bola je to prvý cenný kov pre Slovensku reprezentáciu z MS Taekwon-do ITF v seniorskej kategórii !!!!!! Hned na to nasledovali Tuly seniórov Tomáša a Jakuba. Pre Tomáša to bol krst ohňom ktorý so cťou zvládol ale nepostúpil a práve v čase keď cvičil Tomas začal cvičiť aj Jakub naše veľké želiezko v ohni!!!! Možno sa budem opakovať ale po nezmyselnom výroku rozhodcov ktorý nepochopilo viacero ľudí  Jakub prehral s domácim Talianskym súťažiacim,čo nám všetkým vyrazilo dych. Škoda že ľudský faktor ovplyvňuje výsledky zápasov na ktoré sa cvičenci pripravujú tak dlho!!!!!!!!!!!!

Štvrtý album. Tento deň si naša výprava dopriali trocha oddychu a absolvovala pekný výlet do Benátok.

 

28.5.2015 Správa k dnešnému  doobedňajšiemu súťaženiu. V rovnakom čase nastupovali naši obaja zverenci do ringov. Paťo na tuly I. dan po prvom kole s Rumunom vyhrával no po druhom odcvičenom súbornom cvičení bol verdikt rozhodcov lepší pre stranu súpera a to znamenalo že Paťo do druhého kola nepostúpil. Jakub nastupoval na svoj 1. zápas s Írskym súťažiacim v ringu c.7. Celý zápas bol v rýchlom tempe a bolo vidieť od oboch veľa sparringových kombinácii. Veľká pochvala Kubovi ako tento zápas zvládal a že to nebol zápas vopred prehraný zo strany nášho borca. No nakoniec to nestačilo na postup do druhého kola. Hneď na to nastupoval Paťo na powery juniorov a tam sa práve odzrkadlila neskúsenosť z veľkých súťaží, čo znamenalo že  Paťovi sa nepodarilo úspešne zvládnuť ani jednu techniku. Obom veľká vďaka za vzornú reprezentáciu.  

Máme tu ďalší report z dnešného súťaženia. David Trochan nastupoval do ringu c.3 na sparring do 57 kg proti Talianskemu súťažiacemu ktorý minulý rok oslavoval titul majstra Európy. No hlavne takticky ho absolútne nezvládol aj napriek tomu že Talian nevedel čo od nášho borca môže čakať a očividne mal pred nim rešpekt. Boli svetle chvíle kedy David robil to čo mu radil cely team no ale tých bolo veľmi malo na to aby zápas dotiahol do víťazného konca. Je nám to všetkým ľúto a hlavne Davidovi ktorý mal máličko k postupu o boje o medailu !!!!!!!!!!!!!!!

 

Posledný súťažný album. 29.5.2015 Máme za sebou poslednú disciplínu na týchto MS v Jesole  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Marcel nastupoval v sparringu do 70 kg proti Švédskemu borcovi. Prvé kolo s prehľadom vyhrával bol ďaleko lepším sparringujúcim v tomto zápase. Použil niekoľko naučených kombinácií,ktoré sa aj prejavili na skóre po prvom kole. No v druhom kole sa od začiatku prejavila slabšia kondícia nášho zverenca a začali sa nám na číselnom skóre hromadiť mínusové body,ktoré znamenali pre Marcela stop už v prvom zápase. Cez to všetko veľká pochvala za prve kolo aj keď momentálne to asi nie je ta pravá náplasť na Marcelovú dušu. po príchode na hotel sme si urobili posledný míting, kde som zhodnotil celé MS tak, ako individuálne tak aj tím a poďakoval som za reprezentáciu Slovenska, ktorou sa naši zverenci prezentovali. 

Ešte raz ďakujem celej reprezentácii a rovnako aj prezidentovi SZ TKD Lacovi Huňadymu a Vám všetkým priaznivcom, ktorí ste nám po celý čas na MS držali všetkých  desať. K súťaži je potrebné doplniť ešte poslednú informáciu o celkovom počte súťažiacich, ktorí sa MV v talianskom Jesolo zúčastnilo ide o 1109 súťažiacich.