mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V TAEKWON-DO ITF V RUMUNSKEJ CONSTANTE 2006

058V dňoch od 12. do 14. mája 2006 sa v rumunskej Constante uskutočnili seniorské a juniorské Majstrovstvá Európy, na ktorých sa zúčastnilo 28 krajín, Slovensko nevynímajúc. Slovensko zastupovali členovia Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF, reprezentanti: Róbert Škop, Lenka Palaščáková, Martin Magda, Tomáš Gajdoš, reprezentačný tréner Ladislav Huňady a prezidentka zväzu Martina Šoltisová Semešiová.

Program šampionátu bol tradičný. V piatok prebiehali boje v súborných cvičeniach a špeciálnych technikách jednotlivcov, v sobotu nasledoval športový boj a prerážacie techniky jednotlivcov, no a nedeľa bola venovaná tímovým súbojom.

Už v piatok sme sa tešili z dvoch medailí a to zo striebornej medaile Lenky Palaščákovej v špeciálnych technikách a z historického titulu pre Slovensko, zo zlatej medaile Róberta Škopa v súborných cvičeniach do 1. Danu. Sobota priniesla bronz, ktorý patrí Lenke Palaščákovej z prerážacích techník.

Róbert Škop – Po striebornom stupienku v Tampere a bronzu v Terracine vystúpil toho roku v Constance na najvyšší. Súťažil v súborných cvičeniach, v konkurencii 28 pretekárov. V semifinále a finále mal za súperov Angličanov. V rozhodujúcom boji zdolal Michaela Pernika. Pre našu krajinu získal historickú prvú zlatú medailu, bolo to jeho zároveň posledné vystúpenie v juniorskej kategórii. V roku 2007 sa Róbert predstaví v Poprade – Vysokých Tatrách ako senior.

Lenka Palaščáková – Je jedinou na Slovensku, ktorá sa aktívne venuje všetkým štyrom disciplínam Taekwon-Do. Najviac sa jej darilo v špeciálnych technikách, spomedzi 18 súperiek skončila druhá, čím zopakovala umiestnenie z európskeho šampionátu 2004 v Tampere a stala sa tak dvojnásobnou vicemajsterkou Európy. V prerážacích technikách (20 pretekárok) jej patrilo tretie miesto. V súborných cvičeniach obsadila 5 priečku (22), v športovom boji prehrala o 2 body nad chorvátskou reprezentantkou v prvom kole.

Tomáš Gajdoš – V športovom boji do 70 kg sa prebojoval do štvrťfinále, ale tam ho čakal nemec Gregor Arant, ktorý bol nad jeho sily. V špeciálnych technikách mal na dosah medailu, no vlastnou fatálnou chybou sa o ňu pripravil. Dosky sa dotkol ešte pred samotným výkopom, iba rukami, čo mu bolo podľa pravidiel zarátané ako pokus. Tomáš je úspešným reprezentantom a darí sa mu najmä v špeciálnych technikách, na konte má už bronzovú medailu z minuloročných majstrovstiev Európy. Pre Tomáša to boli tiež posledné juniorské majstrovstvá.

Martin Magda – Súťažil na šampionáte v seniorskej disciplíne športový boj do 63 kg. V seniorskej kategórii je druhý rok a dá sa povedať, že táto váhová kategória je najťažšou. Sú v nej veľmi rýchly závodníci. Martinovi bol v prvom kole nad jeho sily angličan Matt Candle.

Martin je poctivým športovcom, z roka na rok sa zlepšuje, takže jeho čas ešte príde. Pevne veríme, že to bude v Poprade – Vysokých Tatrách na budúci rok. Martin Magda má z juniorských čias bronzovú medailu zo športového boja z Majstrovstiev Európy z Tampere.

Vďaka tomuto tímu získalo Slovensko na vrcholnom európskom fóre, v konkurencii 28 štátov, jednu kompletnú sadu medailí, čo nás posunulo na 13. miesto celkového bodového hodnotenia. Najúspešnejšou krajinou sa stalo Poľsko. Pre viac informácií pozri ,a href=”http://www.itfeurope.org”>www.itfeurope.org

Prezidentka zväzu PhDr. Martina Šoltisová Semešiová spolu s reprezentačným trénerom Ladislavom Huňadym, sa v dejisku majstrovstiev zúčastnili kongresu AETF (All European Taekwon-Do Federation), na ktorom prezentovali projekt v poradí už 22. seniorských a 13. juniorských Majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia koncom apríľa 2007 v Poprade – Vysokých Tatrách.