mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Majstrovstvá Európy Taekwon – Do ITF 2016 Tampere, Fínsko

Výprava štyroch členov výberu Slovenska v Taekwon-Do ITF v sprievode trénerskej dvojice Róbert Baláž a Róbert Jašinský  dňa 27.4.2016 streda odlieta v skorých ranných hodinách z letiska v Budapešti do fínskeho mesta Tampere, kde dňa 28.4.2016 začínajú už 31. ME TKD ITF seniorov a 22 juniorov.  Vo Fínsku nás budú reprezentovať :

Samuel Olejár junior sparing -68kg,tul I. dan, špecialne techn. 

Patrik Gondoľ junior sparing +75kg,tul I. dan,power 

Jakub Tomáš senior sparing -63 kg,tul I. dan, 

Veronika Balážová seniorka sparing -50kg,tul II.dan,power

Medzinárodná rozhodkyňa Frederika Ivanocová I. dan

Reprezentačný tréner Robert Jasinský VI. dan
Reprezentačný tréner Robert Baláž

Prílet do fínskeho mesta Tampere, registrácia, váženie, prvý tréning spojený s prechádzkou mestom.

Úvodným ceremoniálom ráno o 09.00 hod. sa oficiálne začali ME vo Fínskom Tampere. Doobedňajšie hodiny nás reprezentovali dvaja juniori v kategórii juniori disciplína Tul I. dan,ako prvý štartoval Patrik Gondoľ proti Bielorusovi po prvom kole ktoré vyhral 3 : 2 druhe kolo nezvládol a nepostúpil ďalej. Ako druhý nastúpil náš benjamínok Samko Slavo Olejár proti Rumunovi no v oboch kolách ťahal za kratší koniec a celkovo prehral.Poobede nás čakajú Samove špeciáli, Nikine a Kubove Tuly.

 Zhrnutie výsledkov reprezentantov SZ TKD ITF za včerajšie popoludnia a dnešné dopoludnie. Samo sa po prvýkrát zúčastňuje ME a to bolo aj dostatočne vidieť, žiadne skúsenosti z takéhoto prestížneho turnaja znamenalo vyradenie hneď po prvom kole tulov juniorov I. dan čo sa viacmenej podpísalo na jeho psychike pri disciplíne špeciálne techniky kde nezvládol ani jednu z techník. Medzitým do ringu nastupovala na tul seniorky II. dan naša najskúsenejšia reprezentantka Veronika, ktorá taktiež prehrala v prvom kole s talianskou pretekárkou. Patrik sa popasoval vo svojej kategórii s tulmi juniorov I. dan no ani to nestačilo na postup do ďalšieho kola. Ako posledný nastupoval do ringu senior I. dan Jakub ktorému po dvoch krásnych výhrach stačilo troška šťastia a máme na Slovensku ďalšiu z medailí, no nestalo sa tak a po prehre zo Škótom vypadol, no v celkovom poradí tejto kategórie skončil na 5 mieste v Europe!!!!!!!

Dnešné dopoludnie nás chcel potešiť svojimi výkonmi Samo v sparingu juniorov do 68 kg a Nika v power testoch. Ako prvá súťažila Nika. 6 pretekárok pred ňou dalo po 15 bodov to znamená plný počet čo znamenalo pre Niku, ktorá štartovala ako posledná že musí tiež dať plný počet, ak chce pokračovať v boji o jednu z medailí,no nestalo sa tak a pri získaní 10 bodov v tejto disciplíne ostala na konečnom 6 mieste v Europe. Hneď po nej nastupoval do ringu na sparing Samko, ktorý odovzdal v tomto zápase maximum a až po predĺžení o 1 min a následnom rozhodnutí rozhodcov na jeden bod Samo ďalej cez poľského pretekára nepostúpil. V Slovenskom tíme nastal opäť veľký smútok ale radosť z toho že každý urobil maximum pre úspech tohoto tímu. 
 Ani včerajší súťažný deň nám nedoprial radosť zo zisku nejakého kovu z tejto súťaže. Ako prvá sparingovala Nika proti Fínke po prvom kole prehrávala 1 : 3 no do druhého kola nastupovala s predsavzatím otočiť skóre čo sa aj v jednom momente podarilo no nedotiahla zápas do úspešného konca. Hneď po nej do centrálneho ringu nastupoval junior Patrik no jemu tento zápas o postup do ďalšieho kola vôbec nevyšiel.Vkladali sme veľké nadeje do Kuba ktorý bojoval tiež v centrálnom ringu no po nezmyselných verdiktoch rozhodcov Kubo odchádzal spolu s trénerom veľmi sklamaný s prehry ktorá prehrou určite nemala byť. 

Posledný report z ME vo Fínskom Tampere. Zdraví, sklamaní ale tešiaci sa na návrat domov. Po dvoch neúspešných súťažných dňoch  sme stále živili nádej, že sa predsa niekomu musí podariť dobrý výsledok, ktorý by znamenal medailu z tejto súťaže. Tak sme čakali na výsledok Patrikových power testov. No po skvele zvládnutej prvej technike Paťko neurobil už ďalej ani bod a nepostúpil. Z týchto ME odchádzame dnes večer s poznaním, že tieto boli najslabšie čo sa týka výkonov rozhodcov a ich ovplyvňovania výsledkov z čoho sú následne rozčarovaní, ako tréneri tak aj suťažiaci. A to nie je len naše konštatovanie ale aj konštatovanie trénerov ďalších reprezentácii. Ďakujeme všetkým ktorí na nás mysleli po celý čas konania ME a už len šťastne docestovať domov a opäť začať trénovať.