mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

LETNÉ CENTRÁLNE SÚSTREDENIE TAEKWON-DO ITF – HABURA 2005

Slovenský zväz Taekwon-do ITF zorganizoval v dňoch od 22. do 28. augusta 2005 II. letné centrálne sústredenie, ktoré sa uskutočnilo v Habure, v oblasti malebných Východných Karpát, v objekte ZŠ, ku ktorej patrí aj novo zrekonštruovaný penzión – bližšie: www.zshabura.edu.sk

Sústredenia sa zúčastnilo 30 prívržencov Taekwon-da z 3 slovenských klubov z Prešova, Košíc a Smoleníc. Medzi zúčastnenými nechýbali ani predstavitelia Slovenského zväzu Taekwon-do ITF ako prezidentka zväzu PhDr. Martina Šoltisová Semešiová, viceprezident zväzu pre školsko-technické záležitosti Ladislav Huňady, generálna sekretárka PhDr. Daniela Palaščáková, členovia výboru Mgr. Vladimír Gajdoš, Ing. Stanislav Palaščák, Pavol Petro.

Trénersky káder tvorili PhDr. Martina Šoltisová Semešiová II. dan, reprezentačný tréner Ladislav Huňady I. dan a o zlepšenie kondície sa každé ráno postaral František Novotný. Cvičenci boli rozdelení do dvoch skupín podľa veku a technických stupňov. Tréningy sa konali 3 x do dňa pričom jedna tréningová jednotka trvala 1 hod a pol a skupiny sa každý deň menili v rámci časového harmonogramu. Tréningy boli zamerané najmä na športový boj a súborné cvičenia.

Klasický deň vyzeral nasledovne: ráno 6:45 bol budíček, o 7:00 hod už boli všetci cvičenci nastúpení pred budovou a absolvovali 30 min niekedy 45 min kondičný tréning v teréne, ktorý bol náročný vzhľadom na počasie (bolo mokro, pršalo), o 8:00 hod sa konali raňajky a potom už len taekwon-do, taekwon-do a ešte raz taekwon-do. Cvičenci mali zabezpečenú stravu 4 x do dňa. Svoj voľný čas si vypĺňali počúvaním hudby, relaxom, pozeraním videozáznamov z taekwon-da, neskôr mali k dispozícii filmy na DVD, mali možnosť si zahrať loptové hry aj v neskorších hodinách, ping pong a na regeneráciu a relax využívali tiež saunu. Vo večerných hodinách im bolo umožnené mať konzultácie s trénermi, ktoré využívali najmä koncom týždňa.

Počasie nám toho roku neprialo a tak sme sa väčšinou zdržiavali v telocvični, pohybu bolo neúrekom. V sobotu sa vyčasilo a tak sme zorganizovali výlet do hôr. Na neďalekej farme sme zhliadli a hladkali srnčiu rodinku, daniela, diviaka – Vilka a dozvedeli sme sa, že od budúceho roku sa tam má vytvoriť safari. V horách sme ochutnali lesné plody: jahody, černice, slivky a nazberali sme krásnu kyticu kvetov (hlavný aranžér Veronika Červená, ktorú potom nazvali „divožienka”, ináč aj kvôli tomu, že zachránila Tomeka pred chrobákom J), Laco vypátral jedného veľkého hríba, s ktorým sa však nechcel zvečniť. V našom tábore tiež nechýbali zvieratká najprv to bol Tomekov pes Dávid a potom Viktora Tverdíka fenka Jena (Džena). V piatok organizátori vymysleli ping pongovú súťaž, ktorej sa mohli zúčastniť všetci, súťažilo sa v dvoch kategóriách mladší, starší systémom k.o. Ako trofeje nám poslúžili plyšové hračky. V mladšej kategórii sa stal absolútnym víťazom Karol Sekvent a v staršej kategórii Tomáš Holkovič. V daný deň sa konal ešte tzv. červený večer, kedy sa „kradlo” všetko, čo bolo červenej farby. V danom limite (5 min) sa podarilo nazbierať najviac červených vecí Tomášovi Gajdošovi a Patrikovi Petrovi. Chlapci sa neskôr zachovali galantne a svoju trofej venovali Vaneske Lenhardtovej, ktorá cvičí v skupine „Gumkáči”. V sobotu večer sa konalo exhibičné vystúpenie zúčastnených. Jednotlivé tímy sa predviedli vo voliteľných súborných cvičeniach a v humorne ladených zostavách. Úspech zožal tím Petrovcov, v ktorom mali chlapci žolíka svojho najmladšieho trojročného brata Tomáša, budúceho taekwon-distu. Posledný večer sústredenia sa konala aj módna prehliadka za prítomnosti modelov, modeliek, manažérov, designových stylistov a samozrejme divákov. Veronika Červená sa predstavila ako divožienka, Vaneska Lenhardtová – Kleopatra, Simonka Holkovičová – ázijská bojovníčka, Viktor Tverdík – dievča na pláži, Barbora Repková – Afrodita, Lenka Palaščáková – moslimka, Domino Tverdík – tehotná teroristka, Hanka Jakubičková – pirát, Tomek a Paťo go-go tanečnice, ktoré neváhali a tancovali po stole. Top manažérom podujatia bol Tomáš Holkovič, kozmetické úpravy mali na starosti Lucia Korytárová a Mariana Beérová, ktoré sa osvedčili aj ako DJ – ky. Po prezentácii nasledoval táborák, ktorý trval do pol tretej rána. V nedeľu sme sa balili a upratovali. Niektorým sa nechcelo cestovať domov a domáhali sa ďalšieho pobytu v tomto peknom prostredí. Partia bola úžasná, všetci sa bavili, boli súdržní, vytvorili jeden tím, kde nezáležalo na tom či je niekto starší alebo mladší, či je niekto z Prešova, Košíc alebo Smoleníc.

Každý cvičenec sa naučil minimálne jeden nový tul (súborné cvičenie), po dlhej prázdninovej pauze si zlepšili kondíciu, zosilneli, zopakovali si techniky, čo bolo potrebné pre štart do novej sezóny.

Nezabudneme na špeciálny pozdrav Patrika Petra a jeho originálny tanec s poznámkou: „Som king”. Na hubárov Gajdošovcov, Novotných, Lenhardta, ktorí v lese popadali, prišli špinaví s kontúziami nôh a s 5 hubami v košíkuJ Na Jula Holkoviča alias – veď všetci viete ako. Na svalovku, ktorá sa stupňovala z dňa na deň. Na po saunové rozhovoryJ A kto je do koho????????????? Prezradia Vám to Baša, Paula, Zuzka??????????

Už teraz sa tešíme na ďalšie sústredenie.

Spracovala: PhDr. Martina Šoltisová Semešiová