mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

LENKA PALAŠČÁKOVÁ ZO ŠK TAEKWON-DO GE-BAEK TJ SLÁVIA PU POCESTUJE NA II. SVETOVÝ POHÁR DO BENIDORMU

059V dňoch od 26. do 29. októbra 2006 sa v španielskom Benidorme uskutoční druhý ročník svetového pohára v Taekwon-Do ITF (II WORLD CUP), na ktorom sa stretnú kluby z celého sveta. Podľa poslednej informácie od prezidenta Európskej Taekwon-Do Federácie Tadeusza Lobodu počet súťažiacich na tomto turnaji presiahne magické číslo 1000.

Súťažiť sa bude v súborných cvičeniach (tuloch) a v športovom boji (matsogi) a to individuálne alebo tímovo a v tradičnom športovom boji, ktorý je vopred nacvičený a hodnotí sa podobne ako súborné cvičenia.

Na tomto svetovom pohári môžu súťažiť cvičenci od modrého pása (technický stupeň 4. kup) vyššie a nemali by mať menej ako 12 rokov. Vekové kategórie sú netradične rozdelené: 12 – 14, 15 – 17, 18 – 34, 35 – 44 a nad 45 rokov.

Pre viac informácií pozri: www.itfworldcup06.com

Slovensko bude zastupovať reprezentantka Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF, členka ŠK TKD Ge-baek TJ Slávia Prešovská univerzita LENKA PALAŠČÁKOVÁ.

Lenka je dvojnásobnou vicemajsterkou Európy v špeciálnych technikách a bronzová medailistka z Majstrovstiev Európy v prerážacích technikách. Svoje sily si tento krát bude merať v súborných cvičeniach do 1. Danu a v športovom boji do 60 kg.

Lenku bude na svetovom pohári sprevádzať PhDr. Martina Šoltisová Semešiová, prezidentka zväzu, ktorá sa v priebehu turnaja zúčastní na kongrese Medzinárodnej Taekwon-Do Federácie (ITF), na ktorom bude prezentovať projekt 13. juniorských a 22. seniorských Majstrovstiev Európy v Taekwon-Do ITF Poprad – Vysoké Tatry, ktoré sa uskutočnia v apríli 2007.

Spracovala: PhDr. Martina Šoltisová Semešiová