mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Lenka PALAŠČÁKOVÁ športovcami okresu Prešov 2004

Dňa 27. 1. 2005 sa v sále Čierneho orla v Prešove uskutočnilo vyhlásenie najúspešnejších športovcov okresu Prešov v roku 2004. Za svoje vynikajúce výkony bola ocenená aj Lenka Palaščáková, držiteľka 1. Danu (čierny pás), juniorská reprezentantka Slovenska, členka ŠK Taekwon-do Ge-baek TJ Slávia PU Prešov a Slovenského zväzu Taekwon-do ITF.

Za minulý rok Lenka reprezentovala Slovensko, mesto Prešov a Prešovskú univerzitu v Poľsku, Maďarsku, Českej republike, Taliansku a Fínsku vo všetkých súťažných disciplínach Taekwon-da. Svoj všestranný talent dokazovala v športovom boji do 63 kg, v súborných cvičeniach do 1. Danu, v silových prerážacích technikách a v špeciálnych technikách prevádzaných vo vzduchu. Na domácich podujatiach zabodovala na Majstrovstvách Slovenska, kde dosiahla titul majsterky Slovenska v športovom boji do 55 kg a titul vicemajsterky Slovenska v súborných cvičeniach. V silnej európskej a svetovej konkurencii získala titul vicemajsterky Európy v špeciálnych technikách a v tej istej disciplíne jej patrí siedme miesto z Majstrovstiev sveta juniorov. Lenka Palaščáková sa navyše stala športovou osobnosťou mesiaca máj 2004 v ankete, ktorú pripravuje Prešovský večerník, firma Mantica a spoločnosť Elzin.

Lenkyne výsledky sú vizitkou nielen trénerskeho kádra z oblasti samotného Taekwon-da, ale aj doc. PhDr. Kvetoslavy Perečinskej, CSc. a PhDr. Maľcovského, CSc., ktorí sa podieľali na jej gymnastickej a atletickej príprave.

V najbližších týždňoch čaká Lenku Palaščákovú, úspešnú mladú športovkyňu, 2. kolo Českej národnej ligy a najväčšia medzinárodná súťaž v Taekwon-do ITF na Slovensku – 3. ročník PREŠOV OPEN – Otvorené Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 13. 3. 2005 v Športovej hale Prešovskej univerzity. Účasť predbežne prisľúbili zahraniční súťažiaci z Poľska (európska špička), Maďarska, Českej republiky, Anglicka, Írska a Sýrie. Je to súťaž určená pre žiakov, juniorov a seniorov, pričom súťažiť sa bude v športovom boji, súborných cvičeniach a špeciálnych technikách. Na tomto podujatí bude možné zazrieť viacnásobných majstrov Európy a sveta.

Veríme, že v Lenke Palaščákovej ostane neskrotný duch a poteší svojimi výsledkami aj v tejto sezóne.