mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

IX. ročník Romania Open Oradea Sumer Cup 2015, Taekwon-Do ITF

1

 Výprava odhodlaných bojovníkov nášho klubu v počte 10 aj nadšencov tohto bojového umenia odchádza dňa 11.6.2015 t.j štvrtok o 13.00 hod. na IX. ročník Romania Open  Sumer Cup 2015 Taekwon-do ITF, ktorý sa uskutoční v rumunskom meste Oradea. Je to posledná súťaž, ktorej sa zúčastnia športovci nášho klubu pred odchodom na letné prázdniny. Každoročne sa tohto úrovňou výborného turnaja zúčastňuje mnoho kvalitných bojovníkov Taekwon-da z viacerých krajín Európy /Maďarska, Rumunska, Slovinska a Slovenska/.

Dnešná cesta na súťaž prebehla bez problémov, registráciou spojenou s vážením prešli všetci súťažiaci nášho tímu v poriadku, nasledovalo samotné ubytovanie a večerný míting. Zajtra  presun do športovej haly a potom už hurá do súťaženia. Pripájame foto nášho odchodu, ako nám rýchlo ubiehala cesta a niekoľko ďalších momentiek z dnešného dňa.

 

 

Máme prvé výsledky z dnešného dňa: Tomáš Petro dnes úspešne zabojoval a zvíťazil v disciplíne tul žiaci 6-5 cup., Dianka Obcovičová tiež bojovala a získala bronzovú medailu v rovnakej disciplíne tul žiačky 6-5 cup., Radovan Škop vybojoval druhé miesto v disciplíne tul juniori 4-2 cup., ďalším dvom adeptom nášho tímu Tomáš Gaál a Samuel Olejár, ktorí tiež súťažili v tejto disciplíne sa už tak nedarilo. Jakub Tomáš aj napriek veľmi teplému počasiu a neznesiteľnej horúčave v hale vybojoval zlato v tuloch seniori  I. dan a bronz v individuálnych špeciálnych technikách. Juniorsky tím vybojoval zlatú medailu v špeciálnych technikách a seniorský tím  zase striebornú medailu v rovnakej disciplíne.

 

 

Aj druhý deň sa nášmu tímu so športovým duchom na súťaži darilo a vybojovali sme ďalšie medaily a tím aj body do celkového hodnotenia klubov v boji o hlavnú cenu súťaže najúspešnejší klub. Výsledky z druhého dňa: Tomáš Petro vybojoval 3 miesto sparring žiaci do 42 kg, Tomáš Gaál rovnako vybojoval 3 miesto v sparringu juniorov do 63 kg, Smuel Olejár 2 miesto v sparringu juniorov do 69 kg, Marcel Petro sparring seniori 2 miesto do 72 kg , Jakub Tomáš vybojoval v rovnakej kategórii 3 miesto. Veronika Balážová vybojovala 1 miesto v disciplíne tul I. dan seniorky, 2 miesto v sparringu senioriek. 

Posledný deň súťaženia sa nášmu tímu darilo rovnako dobre, ako v predchádzajúce dva dni a vybojovali sme cenné kovy: 1 miesto tím sparring juniorov, Veronika Balážová vybojovala 3 miesto v power technikách a juniorsky tím vybojoval rovnako tretie miesto v tímových power technikách. Celkovo Športový klubu GE-BAEK Prešov medzi 11 zúčastnenými tímami  a 150 súťažiacimi vybojoval 3  miesto a získal ďalší cenný pohár do našej už aj tak početnej zbierky úspechov.