mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Európsky pohár TKD ITF SIBIU Rumunsko 2018

PRVÝ SÚŤAŽNÝ DEŇ

DNES NÁM UŠLA MEDAILA O VLÁSOK.

Prvý sutažný deň bol v akcii len náš Gustavo. Ráno začal cvičiť tuly a prvý zápas zvládol a s prehľadom vyhral 4:1 (chon gun), druhý už ale zacvičil o dosť horšie ako súper a prehral 1:4 (do san). Po obede začali sparingy. V prvých dvoch zápasoch Gustávo nedal svojím dvom súperom šancu a s Rumunum a Poliakom vyhral poľahky 4 :0. Nasledoval veľmi ťažký zápas s Bieloruským borcom no Gusto sa anitohto súpera nezľakol a zápas opäť končil 4:0 v jeho prospech. V ďalšom zápase sa už bojovník Gusto dostal do bojov o medajlu, kde sa mu do cesty postavil súper z Ukrajiny. Začiatok zápasu dominoval náš Gustik a stav bol nerozhodný až do jeho konca. Bohužiaľ záver Dominik nezvládol najmä kondične a tým pádom prehral o jeden bodík.

 

 Správy z druhého súťažného dňa 27.10.2018

A JE TO TU MÁME STRIEBRO !!! Dnes išli všetci naši zástupcovia na BOMBY !!!!!

Dnešný druhý súťažný deň začali borci ŠK GE-BAEK Prešov o 09.00 hod. Ako prvá nastupovala do ringu juniorka Diana v disciplíne tul I. dan. Svoje súperky v prvých dvoch kolách poľahky zvládla a tak nastupovala do tretieho kola kde nasledoval už zápas o medailu. No bohužiaľ ani Dianka svoj zápas o medailu nezvládla a pri cvičení sa pomýlila a prehrala. Jej umiestnenie 5-8 miesto je aj napriek tomu veľmi pekné aj keď ona sama by sa z medaile tešila oveľa oveľa viac. Po nej nastupovali do ringu senior Jakub Tomáš v disciplíne tul II. dan a seniorka Svetlana Losso tul I. dan. Obaja však prehrali už v úvodných kolách, aj keď sme mali veľmi zmiešané pocity pri rozhodovaní rozhodcov u oboch našich súťažiacich. Následna však do ringu nastupoval senior Ľubomír Vrábeľ v disciplíne tul 1-3 kup a urobil nám obrovskú radosť. Pri cvičení podával skvelé výkony, postúpil až do finále kde sa bohužiaľ pomýlil a svoj finálový zápas prehral. Prehra ho nemusí až tak mrzieť nakoľko vybojoval pre náš klub Prešovské aj Slovenské Taekwon- Do striebornú medailu.
Dnešný súťažný deň sme ukončili vystúpením nášho juniora Richarda Nováka v disciplíne športový boj do 68 kg. Richard nastúpil v prvom kole proti silnému Poľskému súperovi, ktorého sa však vôbec nezľakol a prvé kolo skončilo 3:1 v jeho prospech. Vo svojom dobrom výkone Rišo pokračoval aj v druhom kole kde do jeho polovice v celku kontroloval zápas až prišlo jeho zaváhanie čo využil jeho súper a Riša nabodoval kopom za tri body. To Riša trocha rozhodilo začal svojho súpera naháňať po ringu a nabehoval si na údery. Svoj náskok Poľský súper udržal až do konca zápasu a tak Rišo skončil už v prvom kole.

Aj napriek Rišovej prehry je to pre nás úspešný deň. Všetkým naším súťažiacim za predvedené výkony ďakujeme, Lubovi za zisk jeho prvej medaile z takejto úťaže srdečne blahoželáme a tešíme sa na zajtrajší posledný súťažný deň, kde do ringu ešte nastúpi Dianka v sparingu, Jakub rovnako tak v sparingu do 70 kg hneď zajtra ráno na ringu č. 3. Rovnako tak do sparingu zajtra ešte nastúpi Ľubo a Svetlanka a Riško na disciplínu junior tul I. dan. Zajtra nám všetci držte palce lebo my stále ideme na bomby !!!!!!