mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

Dojmy z medzinárodného centrálneho sústredenia v poľskej Wisle…

110Ako každý rok aj tento, Poľský zväz Taekwon-do ITF v spolupráci s Lublinským športovým klubom (LSKT) zorganizoval zimné centrálne sústredenie, konané už po druhý krát v poľskej Wisle v dňoch od 10. do 19.2. 2007. Na sústredení sa zúčastnilo približne 60 cvičencov Taekwon-da ITF z troch krajín Európy, konkrétne z Poľska, Anglicka a do tretice Slovenska.

Slovensko na tomto zimnom centrálnom sústredení zastupovali Martin Magda, Lenka Palaščáková za klub TJ Slávia PU Ge-baek Prešov, Lucia Korytárová a reprezentačný tréner Ladislav Huňady za klub Drako Smolenice, pričom Lucia Korytárová a Ladislav Huňady absolvovali len 5 dní sústredenia z pracovných dôvodov.

Do Wisly sme my dvaja s Maťom, spolu so šoférom vozidla Peťom Magdom, starším, vyrazili z Prešova ráno o 08:30 hod. Cesta bola príjemná, bez komplikácií so zopár prestávkami na oddych. Do Wisly sme dorazili asi okolo 13:30 hod, pričom sme tam boli prví (tak ako vždy), takže sme museli čakať na ostatných. No pár minút za nami dorazili už aj Angličania, no to na veci nič nemenilo, pretože tak či tak sme ešte stále museli čakať na príchod ostatných cvičencov s ktorými sa v autobuse viezli organizátori, ktorí mali na starosti ubytovanie a iné organizačné veci. Zhruba po hodine čakania s nami sa náš šofér Peter Magda vydal na cestu domov. Zatiaľ my dvaja s Maťom sme sa zložili v spoločenskej miestnosti s televíziou, kde sme chtiac/nechtiac museli pozerať poľský muzikálový film z 80. rokov, pretože žiadne iné programy nefungovali. Síce sme sa s Maťom po hodine a pol nudného, zúfalého, ale síce zábavného pozerania ešte stále toho istého filmu pokúšali nainštalovať aj iné programy no bezúspešne!!! Medzi tým dorazili Laco s Luciou, ktorých som úplne náhodou zbadalo postávať pri recepcii cestou na toaletu. Čakali na istého pána, ktorý ich mal ubytovať. No ale keďže akosi nechodil už viac než pol hodinu, Lacovi s Luciou nezostávalo nič iné ako sa k nám pridať a pozerať konečne už niečo iné než už vyššie spomínaný film. Tento krát v televízií bežal akýsi záznam s koncertu, takže nebola to pre nás žiadna výhra. Práve naopak. S Maťom sme skonštatovali, že film sa nám páčil viac. No všetci štyria sme sa najviac tešili na skoky na lyžiach, ktoré mali dávať o 16:20 hod. Medzi tým ako sme pozerali skoky na lyžiach alebo spali na kreslách, pomaly začali prichádzať aj ostatní cvičenci s poľských klubov, ktorý sa postupne k nám pridávali a spolu s nami čakali na príchod organizátorov.

Zhruba po štyroch, možno aj viac, hodinách čakania sme sa konečne dočkali! Hurááá!!! Autobus s organizátormi dorazil. Bolo približne pár minút pred osemnástou hodinou večer. Po príchode sa hneď pustili do ubytovania cvičencov .

Po následnom vybalení batožiny nás čakala večera, po ktorej nás prezident PZTKD oboznámil s programom na nasledujúce dni.

Náš program vyzeral asi takto: raňajky o 9:00 , ktoré sme sem tam s Maťom vynechali aby sme si mohli dlhšie pospať, keďže nám tréning začínal až o 11:00 hod. alebo o 12:30 hod. Po hodine a pol tréningu o 14:30 hod. nás čakal obed, po ktorom sme mali fúru voľného času na oddych, či už iné aktivity ako boli napr. konzultácie s trénerom Jerzym Jedutom, VI.Dan., ktoré aktívne hneď už prvý deň cvičenia absolvovala Lucia a následné dni za ňou aj ostatní. Po večernom tréningu sme sa rýchlo ponáhľali na večeru o 20:30 hod. Po večeri sme opäť mali voľný čas, s ktorým sme mohli vynaložiť ako sme chceli. Spočiatku sa nám to všetko zdalo byť nudné, ale napokon sme si na to zvykli a už sme to tak nevnímali. Takto sa to opakovalo aj najbližšie dní. Zmena nastávala len v našich poznatkoch a únave….

Ďalšia zmena nastala v stredu 14.2.2007 a to tým, že nás s Maťom opustili Laco s Luciou z dôvodu pracovných povinností. Na cestu domov sa vydali po odcvičení ranného tréningu okolo 15.00 hod. Lucia mne a Maťovi nechala nejaké tie sladkosti, ktoré Laco nestihol zjesť. Lucia, vďka!

Nasledujúce dni sme trávili trénovaním už bez Laca a Lucie. Únava z tréningov pribúdala, takže svoj voľný čas sme väčšinou trávili oddychom a spánkom. Samozrejme medzi tým nám naše voľné chvíle spestroval Kszysek svojimi vtipmi a rozprávaním kade čoho. Kszysek, Tvoj humor nám bude v Prešove chýbať.

V sobotu nastala menšia zmena a to taká, že našu vekovo a technicky staršiu skupinu už netrénoval ako po minulé dni Jerzy Jedut VI. Dan , ale Tadeusz Loboda VI. Dan , pretože Jerzy Jedut na jeden deň spolu s reprezentačný trénerom Anglicka Tomom Denisom odbehol do Smoleníc (Slovensko) za Lacom a Luciou na páskovanie, kde vystupoval ako skúšajúci a Tom Denis ako spolucestovateľ, prísediaci, divák, turista…

Posledný tréningový deň sme opäť mali tréningy s Jerzy Jedutom. Ach, majstre, majste, ako to všetko stíhate???

Aby som nezabudla dodať vo vekovo a technicky mladšej skupine tréningy prebiehali pod vedením trénera Jareka Susku, V. Dan.

V pondelok, v deň odchodu 19.2 2007, sme sa po raňajkách zbalili, upratali izby a batožinu zaniesli, ako v deň príchodu, do spoločenskej miestnosti s televízorom. No, tento krát sme čas čakania netrávili pozeraním filmov či muzikálov, ale hrou biliardu spolu s tiež čakajúcimi na odchod Angličanmi. Takmer, ako bolo na začiatku, tak bolo aj na konci. Všetko dobre, koniec dobrý!

Ani sme sa nenazdali a už o 10:30 hod. prišiel po nás odvoz z Prešova. Tento krát sa to vymenilo. Už po nás neprišiel náš dovozca Peťo Magda, ale naším odvozom sa stal Stano Palaščák . Pred odchodom sme sa nezabudli so všetkými kamarátmi a trénermi rozlúčiť, aby sme sa mohli spokojne a s dobrým pocitom zo sústredenia vrátiť domov. A samozrejme, aby sme sa mohli do roka a do dňa všetci opäť v zdraví a šťastí stretnúť. Pevne verím, že za Slovensko vo väčšom zastúpení. Veď, bolo tak úžasneeeeee……