mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

AHAC CUP 2015 Šentjur Slovinsko

22

Dňa 26. septembra sa 9 členná výprava športového klubu Taekwon-Do GE- BAEK Prešov zúčastnila na kvalitne obsadenom turnaji v Slovinskom meste Šentjur. Vodič a vedúci výpravy Tomáš Olejár, Jakub Tomáš senior sparring do 70 kg a tul I. dan, juniori  Radovan Škop tul II – I kup, Tomáš Gaál sparring do 62 kg, tul II – I kup, Smuel Olejár sparring do 68 kg, tul II – I kup, Róbert Lyocza sparring do 68 kg, tul  VI – V kup, Simona Šoltísová sparring do 58 kg tul VI – V kup a žiaci Tomáš Petro sparring do 45 kg tul III – IV kup, Diana Obcovičová sparing do 35 kg tul III – IV kup.  Súťaže sa zúčastnilo 260 súťažiacich z 28 klubov zo Slovinska, Česka, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Bieloruska, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a Srbska.  

Ani v tejto kvalitnej súťaži sa športovci nášho klubu nestratili. Keďže bolo veľa súťažiacich v jednotlivých kategóriách usporiadatelia zvolili k. o. systém. Aj napriek tomu  Dianka Obcovičová vybojovala v sparringu pekné druhé miesto keď predtým vo svojej kategórii pri cvičení tulov vypadla v druhom kole. Tomáš Petro tomu sa tento krát nedarilo keď v tuloch vypadol taktiež v druhom kole, kde prehral s neskorším víťazom celej kategórie. V sparringu vypadol hneď v prvom kole po trocha rozpačitom a ustráchanom výkone. Samuel Olejár, Tomáš Gaál aj Radovan Škop pri cvičení tulov vypadli všetci v prvom kole, pričom ich kategória bola početne najviac obsadená.  Darilo sa ale Róbertovi Lyoczovi, ktorý svoju kategóriu v cvičení tulov vyhral a získal zlatú medailu.  Naše posledné želiezko v ohni Jakub Tomáš obsadil v kategórii tulov po solídnom výkone bronzovú medailu.  Čo sa týka sparringu juniorov Tomáš Gaál vypadol v druhom kole, keď prehral so zástupcom klubu zo Slovenska. Róbo Lyocza vypadol hneď v prvom kole a Samuel Olejár získal po solídnych výkonoch hlavne zo začiatku striebornú medailu. Vo finálovom zápase s domácim borcom zo Slovinska mu už došli sily a na tohto už napokon nestačil. Znova naše posledné želiezko Jakub Tomáš narazil hneď v prvom kole na vice majstra Európy aj Sveta Denisa Drapiča s ktorým napokon prehral. Ale musíme uznať, že z jeho strany to bol veľmi dobrý , bojovný a odhodlaný výkon a prístup k zápasu. Trocha menej sa darilo našej jedinej juniorke Simone Šoltísovej, ktorá vypadla v oboch svojich kategóriách hneď v prvom kole. Ale na druhej strane je to jej prvá veľká súťaž  s tak kvalitným obsadením. Hlavne v sparringu mala veľmi zdatné a skúsené súperky. Aj napriek tomu svoj sparring zvládla až do konca. Všetkým ktorí získali medaily gratulujeme tím, ktorí medaily nezískali veľmi pekne ďakujeme za dôstojné reprezentovanie nášho klubu a krajiny. Ešte musím doplniť jednu veľmi dôležitú informáciu, že našu výpravu o trocha neskôr doplnil aj reprezentačný tréner Róbert Baláž s manželkou, ktorí do dejiska prišli po skončení svojej zaslúženej dovolenky. Aj oni prispeli svojím účinkovaním, povzbudzovaním, svojou prítomnosťou a účasťou ku kvalitným výkonom našich športovcov. Komplet výsledky nájdete nižšie :Rezultati Ahac klub 2015.