mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

9 cenných kovov zo Slovinska – z AHAC CUPU

Počas víkendu (14. 5. 2005) sa 8 členov z ŠK Taekwon-do GE-BAEK Prešov (člen TJ Slávia PU a Slovenského zväzu Taekwon-do ITF) zúčastnilo na medzinárodnej súťaži s názvom AHAC CUP v slovinskom Šentjure.

Podujatie bolo zrealizované v športovej hale Hrušovec, pre žiakov, juniorov a seniorov. Na turnaji si vymieňalo skúsenosti z športového boja a súborného cvičenia 197 pretekárov z 26 klubov z piatich krajín a to: z Chorvátska, Bosny a Hercegoviny, Poľska, Slovenska a domáceho Slovinska.

Naša výprava pozostávala z trénera Jána Goča, Frederiky Ivanocovej, Lenky Palaščákovej, Veroniky Balážovej, Marcela Petra, Martina Magdu, Maroša Petra a Patrika Petra.

Medaily si vybojovali: v súborných cvičeniach Frederika Ivanocová bronz, Veronika Balážová zlato, Ján Goč bronz, Lenka Palaščáková bronz a za najlepší výkon v tejto disciplíne považujeme výkon Maroša Petra, ktorý v konkurencii 22 pretekárov získal bronz. V športovom boji sa viac darilo dievčatám ako chlapcom, o čom svedčí zlato Lenky Palaščákovej, striebro Frederiky Ivanocovej a bronz Veroniky Balážovej. Na stupeň víťazov sa za chlapčenskú časť výpravy prebojoval Patrik Petro – bronzový medailista.

Na súťaži boli tiež prítomní predstavitelia Európskej Taekwon-do federácie (AETF) pán Tadeusz Loboda a Jerzy Jedut.

Na záver súťaže sa odohral športový boj medzi tímom Slovinska (kde kaučoval Tomas Barada) a poľským tímom (ktorému radil Jerzy Jedut). Slovinsko zdolalo Poľsko v pomere 8:2.