mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

8. ročník medzinárodného turnaja SPIRIT OPEN 7.4.2019 v Budapešti

FB_IMG_1554698085231

Početná výprava prešovských taekwondistov vyrazila v piatok v poobedňajších hodinách na 8. ročník medzinárodného turnaja TKD ITF SPIRIT OPEN 2019, ktorý sa mal konať dňa 6.4.2019 v športovej hale v hlavnom meste Maďarska Budapešti. Farby nášho klubu hájilo 12 súťažiacich žiaci : Lukáš Leščák, Matej Zajac, Samuel Karniš, Ela Skirková, Hana Skirková, Stellka Majerová, juniorka Lucia Gumanová, Diana Obcovicova, Richard Novák a seniori: Ľubomír Vrábeľ, Jakub Tomáš, David Trochan a Veronika Balážová pod trénerskou taktovkou Marcela Petra doplnení o početnú výpravu fanúšikov v podobe rodičov a seniorku Svetlanu Losso zástupkyňu ŠK Drako Smolenice. Poslední traja menovaní seniori z nášho klubu a zástupkyňa ŠK Drako Smolenice túto súťaž využili, ako prípravu na blížiace sa Majstrovstvá sveta seniorov a juniorov v Taekwon – Do ITF, ktoré sa uskutočnia v nemeckom meste Inzell od 23. – 27.4.2019. Po otváracom ceremoniáli sa konečne o 09.00 hod. začalo súťažiť v kategóriách žiakov v 4 súťažných discplínach (športový boj, súborné cvičenia, špeciálne techniky a prerážacie techniky). V jednotlivých kategóriách a súťažných disciplínach sa postupne začali predstavovať aj zástupcovia nášho klubu, ktorí sa v tvrdej konkurencii nestratili, predviedli veľmi dobré výkony za ktoré si vyslúžili aj ocenenie v podobe získaných medailí konkrétne 4 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové medaile. Najúspešnejšími boli David Trochan, ktorý vybojoval zlatú medailu v športovom boji a striebornú medailu v súborných cvičeniach, Veronika Balážová získala zlatú medailu v súborných cvičeniach a bronzovú medailu v špeciálnych technikách a Diana Obcovičová získala zlatú medailu v športovom boji a striebornú medailu v súborných cvičeniach. Ďalšie medaile pre nás klub a metropolu Šariša vybojovali Samuel Karniš, Ela Skirková, Lukáš Leščák, Stella Majerová, Richard Novák a Jakub Tomáš. Z celkového počtu 46 zúčastnených klubov a vyše 500 registrovaných súťažiacich sme v počte získaných medailí, ako klub obsadili 7 miesto.

received_2231887076878538

Všetkým naším zúčastneným športovcom za prevedené výkony ďakujeme a prajeme veľa úspechov do ďalšieho súťaženia. Naš klub na tejto súťaží podporovala aj spoločnosť SPINEA ktorej týmto za jej podporu v mene klubu ďakujeme