mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

4 nie menej vážne akcie, o ktorých je potrebné sa zmieniť

Reprezentačný tréner Slovenského zväzu Taekwon-do ITF Ladislav Huňady absolvoval pred skúškami technickej vyspelosti dve návštevy Smoleníc a to 28 – 29. mája a 11 až 12. júna 2005, za účelom prípravy smolenických taekwondistov.

Dnes už môžeme zhodnotiť, že jeho príprava bola efektívna, pretože smoleničania boli na skúškach technickej vyspelosti veľmi úspešní, o čom svedčí aj výkon a následné ocenenie Lucii Korytárovej, Marianny Beerovej, Adely Frkalovej a mnohých ďalších. Okrem toho medzinárodný inštruktor Jerzy Jedut bol veľmi spokojný aj s Hanou Jakubičkovou, ktorú vnímal ako talentovanú perspektívnu taekwondistku.

Členovia ŠK Taekwon-do GE-BAEK TJ Slávia PU v Prešove sa v posledných mesiacoch dvakrát prezentovali na exhibičnom vystúpení. Išlo o akadémiu, akciu, ktorú organizovala ZŠ Prostejovská v Divadle Jonáša Záborského, na ktorej vystupovali žiaci spomínanej školy, plus bývalí absolventi. Diváci mali možnosť zazrieť na večernom predstavení v roli taekwondistov Lenku Palaščákovú, vicemajsterku Európy z roku 2004, Tomáša Gajdoša, bronzového medailistu z Majstrovstiev Európy 2005, Damiána Gabániho, niekoľkonásobného Majstra Slovenska a Jána Goča trénera a viceprezidenta Slovenského zväzu Taekwondo ITF. Druhé exhibičné vystúpenie sa uskutočnilo za príležitosti Majstrovstiev Slovenska v kulturistike, ktoré boli v sále Čierneho orla. Tam sa predstavila podobná zostava: Lenka Palaščáková, Tomáš Gajdoš, Róbert Škop, vicemajster Európy z roku 2004, bronzový medailista z majstrovstiev Európy 2005, Ladislav Huňady repre tréner SZTKD ITF. A ešte vo vedľajších rolách účinkovali Maroš Petro, Marcel Petro, Patrik Petro a Ivan Majerník. V oboch exhibíciách boli predstavené všetky disciplíny Taekwon-da a to športový boj, súborné cvičenia, prerážacie techniky, špeciálne techniky a sebaobrana.