mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

3. ročník PREŠOV OPEN

Dňa 13. marca 2005 sa v hale Prešovskej Univerzity uskutočnila medzinárodná súťaž, ktorá niesla názov 3. ročník PREŠOV OPEN – Otvorené majstrovstvá Slovenska v Taekwon-do ITF. Súťaž bola určená pre všetky vekové kategórie – žiakov, juniorov a seniorov, pričom sa súťažilo v 3 z piatich disciplín Taekwon-do a to: v športovom boji, súborných cvičeniach a špeciálnych technikách, ktoré sú prevádzané vo vzduchu.

Dopoludnie patrilo súborným cvičeniam a špeciálnym technikám, pričom poobede mohli diváci sledovať zápasy o postup do finále v športovom boji. Vo večerných hodinách bolo zorganizované veľkolepé finále, ku ktorému patril vyvýšený ring, svetelné efekty, videoprojekcia, tzv. brána borcov, maskoti (medveď a slon) a kultúrny program, v ktorom sa prezentoval aj vicemajster sveta v hudobných formách v kickboxe Radovan Capek.

Bolo nám cťou privítať 191 súťažiacich z 18 klubov z piatich krajín, Poľska, Maďarska, Slovinska, Čiech a Slovenska.

Pozvanie prijali aj najvyšší predstavitelia Európskej Taekwon-do Federácie, prezident pán Tadeusz Loboda 6. dan a generálny sekretár pán Jerzy Jedut 6. dan, ktorí rozvinuli plnohodnotnú diskusiu s prešovskými významnými predstaviteľmi, Ing. Milanom Benčom, primátorom mesta Prešov, s Ing. Milanom Lacom, zástupcom primátora mesta Prešov, s Doc. Ing. Petrom Kuzmišinom, DrSc., prorektorom pre rozvoj a informatiku PU a s PaedDr. Jurajom Mihalčinom, ktorý pôsobí ako manažér v TJ Slávii PU.

Najúspešnejším klubom súťaže sa stal poľský klub trénera Jerzyho Jeduta – MKS LEWART LUBARTOW, ktorý získal 9 zlatých, 5 strieborných a 9 bronzových medailí.

Na súťaži sa darilo aj ŠK Taekwon-do Ge-baek TJ Slávia PU v Prešove, ktorý si vybojoval 5 zlatých, 4 strieborné a 9 zlatých medailí. Najcennejšie kovy vybojovali: Róbert Škop v súborných cvičeniach juniorov do 1. Danu, Damián Gabáni v športovom boji juniorov do 63 kg, Veronika Balážová v športovom boji junioriek do 45 kg, Lenka Palaščáková v športovom boji junioriek do 60 kg a v špeciálnych technikách. Striebro patrí: Lenke Palaščákovej v súborných cvičeniach junioriek do 1. Danu, Alici Kovaľovej v súborných cvičeniach senioriek do 4. kupu, Tomášovi Gajdošovi v športovom boji juniorov do 63 kg a Frederike Ivanocovej v žiackych špeciálnych technikách. Bronzové medaile si výkonom zaslúžili: Frederika Ivanocová v súborných cvičeniach žiačok do 6. kupu, Jakub Tomáš v súborných cvičeniach žiakov do 6. kupu, Maroš Petro a Marcel Petro v súborných cvičeniach žiakov do 4. kupu, Tomáš Gajdoš v súborných cvičeniach juniorov do 1. Danu, Veronika Červená v športovom boji junioriek do 60 kg, Václav Múdry v športovom boji juniorov do 48 kg, v seniorskej kategórii Róbert Baláž v športovom boji do 63 kg a Veronika Balážová v špeciálnych technikách. Veľkú radosť máme so Zuzky Štenkovej z ŠK TKD Ge-baek PO, ktorá po 7 mesiacoch cvičenia dosiahla 3 miesto v súborných cvičeniach žiačok.

Naše poďakovanie patrí všetkým sponzorom: Tatra banke, Stolárstvu Petro, firme B. I. G. O., firme Pejtr, Kofole a. s., firme Bosák Market, Mantice, Clou, Ekodos, Katsude, Beka Optik a Rade mládeže (ktorá pôsobí na Východnom Slovensku) a mediálnym partnerom: Slovenskému rozhlasu, Prešovskému Večerníku, Korzáru a Tatra temex cable, a. s.