mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

2. SVETOVÝ POHÁR V TKD – BENIDORM – ŠPANIELSKO DEŇ 2. – 26. 10. 2006

074Náš druhý deň na cestách sa začal nie veľmi dobre. Noc bola pomerne krátka, nevyspali sme sa bohvieako. Počas noci nás budili tóny Lenkynho mobilu – to sa niekto hral odvetila Lenka ráno o 1 hodine, keď prezváňal mobil, no a nad ránom nám bola zima, pretože k dispozícii máme len plachty.

Vstali sme zavčasu, asi tak o 6:30, umyli a chystali sme sa na raňajky. Napokon sme zistili, že máme ešte čas, pretože raňajky sa podávali až o 8 mej hodine. Na raňajky som si dala hrianky s maslom a ananásový džús, Lenka nič, pretože čakala na váženie, ktoré sa malo začať o 9 tej hodine.

O 9 tej hodine už všetci súťažiaci boli nastúpení v hlavnej hale nášho hotela, no márne. Čakali sme vyše 20 min kým prišli kompetentní ľudia, no ich príchodom sa naše čakanie nezmenilo, pretože nemali informácie v akej miestnosti sa má uskutočniť váženie.

Až o takej 9:3O sa to celé začalo, avšak podľa abecedy. Snažila som sa nám vybaviť prioritné váženie, pretože sa mala vážiť len Lenka, no organizátori boli nekompromisní a tvrdo postupovali podľa zásad a abecedy. Smola Slovakia s písmenom S na začiatku znamenala ďalšie hodinové čakanie. Dopadli sme v celku dobre oproti nórom, ktorí čakali podobne ako my, až na to, že im potom povedali, že ich nemajú v zozname a majú sa ísť vážiť do Hotela Bali, ktorý je vzdialený od nás 20 min autom. No čo už. Naša Lenka sa zvážila, kilá sedeli, takže sme spokojne mohli ísť na izbu, kde už na ňu čakali raňajky.

Lenka sa trocha posilnila a vybrali sme sa k moru, ktoré je od nášho hotela asi 20 min chôdze. Keď sme vyšli z hotela začalo poprchávať – klasika., no neodradilo nás to. Po pár krokoch nám bolo strašne horúco tak sme sa išli prezliecť do tielok a z riflí sme si urobili trištvrťáky.

Cestou k moru prestalo poprchávať. Našli sme super obchody s kabelkami, bižutériou, pohľadnicami a pod. Možno si neskôr niečo kúpime. Samotná pláž je prekrásna. Je kamenistého charakteru, more čisté, teplé, vlny veľké… Ľudia sa tam kúpali, my sme si namočili len nohy po kolená, no máme v pláne ísť sa kúpať, keď už bude mať Lenka odsúťažené.

Celé mesto je preplnené seniormi, asi majú nejaké akcie, takže sa kochám ako cvičia, zabávajú, relaxujú, urobím zopár fotografií a budem mať super prílohu k svojej dizertačnej práci.

O 13:30 sme už boli na obede, ešte predtým sme si boli však kúpiť vodu v supermarkete.

Na obed sme si dali ich domácu špecialitu – žltú ryžu s morskými príšerkami a potom klasiku hranolky s ovocím.

Po obede sme išli na izbu. Ja som dopísala zážitky z 1. dňa, Lenka si odpočinula a potom sme išli vonku zatrénovať si a rozcvičiť sa. Po 3O – 35 min. intenzívnom tréningu som Lenku opustila a vybrala som sa na míting trénerov. Lenka ešte zotrvala a precvičovala si tuly v záhrade medzi palmami. Zožala aj potlesk od seniorov, ktorí oddychovali na balkóne.

Ja som nastúpila do autobusu, kt. bol pristavený pre trénerov pred hotelom. Hneď som sa dala do reči s poľskými trénermi a potom aj s Tomom Denisom, ako vždy bola s nimi super zábava. Poliaci boli na vystúpenie delfínov, ktoré si veľmi pochvaľovali. Máme možnosť sa ísť pozrieť do toho delfinária, potom do zoo a ešte do takého zábavného parku s adrenalínovými atrakciami, všade je vstupné okolo tých 20 euro.

Autobus neodišiel načas, ale čakali sme 15 min na jedného íra, super.

Po príchode na miesto – do Hotela Bali, ktorý má 45 poschodí, sme boli dezorientovaní, nevedeli sme kde presne má prebiehať míting. Nenašli sme žiadne tabuľky alebo náveste, až potom neskôr nám p. Loboda povedal kde to je.

Keď sme vstúpili do miestnosti, bola už skoro plná, nemali sme pomaly kde sedieť. Bolo nás tam asi 111 trénerov. Míting sa začal, no nemali k dispozícii mikrofón, takže málo čo bolo počuť.

Master Tran Trieu Quan predstavil projekt Majstrovstiev sveta 2007, ktoré sa budú konať v Quebecu, v Kanade, dostali sme propagačné materiály, dôležité informácie.

Potom prišiel J. W. Bos aby nás informoval ako bude prebiehať súťaž. Boli sme sklamaní, pretože ešte nie sú známe pavúky, čiže rozlosovanie, to bude jasné zajtra ráno.

Dostali sme harmonogram, na ktorom je zrejmé kto kde súťaží a koľko je súťažiacich v daných kategóriách. Takže Lenku čakajú zajtra tuly – súborné cvičenia v ringu 4 (celkovo je tu 7 ringov) s konkurenciou 24 pretekárok a športový boj sa odohrá v nedeľu doobeda s konkurenciou 9 pretekárok z USA, Slovinska, Škótska, Rumunska.

Súťažiť sa bude K.O. systémom a to tak, že v tuloch sa zacvičí jeden voliteľný tul, v prípade remízy plus navyše povinný, finále voliteľný a povinný. Sparing – športový boj bude 1 kolo 3 min pre čierne pásy a 1 kolo 2 min budú mať farebné pásy, pričom finále je 2 kolá 2 minúty. Viacerí ľudia sú s daným systémom nespokojní.

Potom sme získali zoznam štartujúcich v jednotlivých kategóriách a mali sme potvrdiť, či sú súťažiaci v správnych kategóriách a zoznamoch.

Po odkontrolovaní sme išli preč, čakali sme na transport no zdalo sa, že márne, nikto nevedel či príde autobus alebo nie. Nakoniec som išla na taxíku s T. Denisom a jeho kolegom Philom z Anglicka a s poľským kolegom. Cesta stála cca 11 euro, no bola plná zábavy, Phil sa pýtal na Slovensko ako žijeme, pretože videl film Hostel a potom sme sa rozprávali o Euros 07 na Slovensku, zaujímalo ich aké bude ubytovanie, prisľúbila som im špeciálne izby….. 🙂 

Nasledovala večera, opäť formou švédskych stolov, tak sme si vybrali nejakú belgickú špecialitu – vyprážané niečo – ako keby huby s pyré a ovocím (čerstvý ananás, melón…) Ináč na stromoch majú ešte nedozreté mandarinky všade okolo hotela

Po večeri nasledovala konverzácia s priateľmi a potom som Lenku oboznámila s výsledkom mítingu, pozreli sme dnešné fotografie, Lenka už išla spať (o cca 22. hodine), ja ešte píšem tento dokument (momentálne je 23:07), dopíšem a pôjdem aj ja spať, zajtra vstávame o 6. tej hodine, práve teraz hovorí Lenka zo sna ….“to isté“…. ale neviem čo, opýtam sa jej ráno. Raňajky sú naplánované na 7:00, odchod autobusov do športovej haly 7:45.

Možno som v riadkoch a aj mimo nich naznačila, že sú tu menšie organizačné nedostatky, ale myslím si, že pri toľkých súťažiacich (cez 1000) je to prehliadnuteľné. Ešte som nebola na takej súťaži, na ktorej by bolo všetko TIP TOP. Uvidíme ako to pôjde zajtra v hale a hlavne verím, že sa nám bude dariť.

Sme tu len dve, ale máme okolo seba super kamarátov z celej Európy, sme taká zohraná partia, veľa diskutujeme a žartujeme, veľa ľudí sa pýta na Euros 07, čo nás veľmi teší.

Je 23: 28, idem sa umyť a spať čaká nás náročný deň. Nad nami je však rušno – nejakí chlapci búchajú a premiestňujú nábytok, hovoria medzi sebou hlasno a smejú sa, som zvedavá ako sa vyspíme dnes.