mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

16. ročník medzinárodného turnaja TKD ITF Prešov OPEN 2018

 PO OPEN 2018Navrh tricka 201816. ročník medzinárodného turnaja Taekwon – Do ITF pod názvom Prešov OPEN 2018 je už minulosťou. Tento  marcoví víkend 10 -11.3.2018 sa pod hlavičkou vedenia Športového klubu Taekwon – Do GE-BAEK Prešov za výdatnej pomoci mnohých priateľov a nadšencov tohto bojového umenia a nášho klubu pod záštitou mesta Prešov podarilo zorganizovať jedno vydarené športové podujatie v kórejskom bojovom umení. Na tomto športovom podujatí sa zúčastnilo vyše 230 súťaže chtivých športovcov za účasti 15 klubov zo Slovinska, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Rakúska, Bulharska, Česka a domáceho Slovenska. Súťaž prebiehala vo vekových kategóriách od 6  do 35 rokov rozdelených na mladších žiakov 6 – 9 rokov, starších žiakov 10 – 14 rokov, juniorov 14 – 18 rokov a seniorov 18 až 35 rokov v týchto štyroch individuálnych súťažných disciplínach: súborné cvičenia (patterns), športový boj (sparring), špeciálne techniky (special technics) a prerážacie techniky (power breaking) a dvoch tímových disciplínach: tímové súborné cvičenia a tímový športový boj. Súťažiacim z domáceho klubu ŠK GE-BAEK Prešov sa podarilo na tomto medzinárodnom športovom podujatí nabitom kvalitnými súpermi vybojovať celkom 16 zlatých, 13 strieborných a 13 bronzových medaily, pričom s celkovým počtom 132 bodov sa stali najúspešnejším klubom tohto športového podujatia. Cena pre najlepší klub 16. ročníka medzinárodného turnaja Taekwon – Do ITF, Prešov OPEN 2018 ostala vďaka skvelým výkonom zástupcov z nášho klubu doma v metropole Východného Slovenska aj Šariša, našom rodnom Prešove. Okrem ceny za najúspešnejší klub sa zástupcovi nášho klubu Richardovi Novákovi podarilo vybojovať aj cenu za najlepšieho juniora celého turnaja. Na otváracom ceremoniáli tohtoročného turnaja, ktorý sa uskutočnil v sobotnajších podvečerných hodinách sa zúčastnili aj zástupcovia mesta Prešov predsedníčka Komisie školstva a športu Renáta Fedorčíková, poverená vedúca odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu PaedDr. Jitka Semivanová, odborný referent športu Michal Semančík a poslanec zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Miroslav Benko MBA, ktorí sa zúčastnili slávnostného otvorenia celého turnaja a privítali všetkých zúčastnených v našom meste. Celkové výsledky za jednotlivé kluby nájdete tu : GE-BAEK medaile, umiestnenie klubov