mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

14. CENNÝCH KOVOV Z 1. KOLA ČESKEJ NÁRODNEJ LIGY

056Česká národná únia Taekwon-Do ITF a Škola Taekwon-Do ˝KOBUKSON” Mladá Boleslav zorganizovali dňa 5.11. 2005 1. kolo Českej národnej ligy, ktoré sa uskutočnilo v Mladej Boleslave.

Slovenský zväz Taekwon-do ITF zastupoval na tomto podujatí ŠK Taekwon-do GE-BAEK TJ Slávia PU v Prešove, ktorého konkurenciou bolo 8 klubov z Čiech. 6 cvičencov sa úspešne prezentovalo na turnaji pod vedením PhDr. Martiny Šoltisovej Semešiovej, Ladislava Huňadyho a Jána Goča. Šesticu pretekárov tvorili: traja reprezentanti SR: Tomáš Gajdoš, Lenka Palaščáková, Veronika Balážová, ďalej skúsení súťažiaci: Patrik Petro, Frederika Ivanocová a Maroš Petro.

Súťažilo sa v dvoch disciplínach Taekwon-do a to v športovom boji a v súborných cvičeniach, v kategóriách žiaci / ky, juniori / ky, seniori / ky, systémom každý s každým.

5 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové medaile je skóre, ktoré je výsledkom taktiky reprezentačného trénera SR v Taekwon-do ITF Ladislava Huňadyho a samotných pretekárov.

Najúspešnejšími sa stali Tomáš Gajdoš a Lenka Palaščáková, keď si vybojovali 2x zlato a bronz. Tomáš získal zlato zo súborných cvičeniach do 1. danu v juniorskej kategórii, zlato zo športového boja juniorov do 70 kg a bronz v športovom boji seniorov do 70 kg. Lenka vysúťažila bronz v súborných cvičeniach do 1. danu junioriek a 2 x zlato v športovom boji junioriek do 60 kg a nad 60 kg.

Veronika Balážová si priviezla domov 2 x striebro a to zo súborných cvičeniach do 1. danu junioriek a zo športového boja junioriek do 48 kg. Vynikajúco zabojovala Frederika Ivanocová, ktorá mala najviac zápasov a síce 8 a za svoj výkon dostala zvláštnu cenu-pohár od prezidenta Českej národnej únie Vladimíra Machotu. Frederika získala striebro v disciplíne súborné cvičenia do 4. kupu a striebro v športovom boji žiačiek do 160 cm a bronz v športovom boji žiačiek nad 160 cm. Patrik Petro a Maroš Petro si zaslúžia tiež uznanie, pretože Patrik Petro vybojoval striebro v športovom boji žiakov do 160 cm a bronz v športovom boji juniorov do 52 kg. Maroš Petro sa postaral o ďalšie zlato pre Ge-baek, keď zabojoval v športovom boji žiakov do 140 cm.

Najbližšie nás čaká 1. ročník Smolenice Open, otvorená súťaž pre všetky vekové kategórie, ktorá sa uskutoční dňa 26. 11. 2005 v Smoleniciach a je spojená tiež aj so seminárom s medzinárodným inštruktorom Jerzy Jedutom 6. Dan.

Pikošky:

  • Paťo sa najprv bil v nižšej kategórii, kde porazil súpera, neskôr vysvitlo, že tam nemal byť a tak bol za víťaza vyhlásený protivník a Paťo utekal do 2 ringu (správneho) a tam si nenechal nič ujsť.
  • Tomek si narazil rameno, s ktorým potom bojoval v seniorskej kategórii, čo mu zjavne až tak nepoškodilo (je taký dobrý), vyhral bronz. Konštatujeme, že so zdravým ramenom by sme však mali ďalšie zlato:-/
  • Lenka stratila pri jednom zápase obe šošovky a tak sa bila 15 sekúnd naslepo:-/ J
  • Tomekovi vyšlo apdollyo na hlavu a súperovi tak žiaľ rozbil nos a bolo.

Spracovala: PhDr. Martina Šoltisová Semešiová