mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

11. Juniorské a 20. Seniorské Majstrovstvá Európy

Slovenský zväz Taekwon-do ITF (ďalej len SZTKD ITF) nominoval dňa 23. 3. 2005 6 reprezentantov (2 seniori, 2 juniori a 2 juniorky) na 20. seniorské a 11. juniorské majstrovstvá Európy v Taekwon-do ITF sa uskutočnia v dňoch od 21. do 25. apríla v Terracine v Taliansku.

Slovenský národný tím pozostáva z prezidentky SZTKD ITF PhDr. Martiny Šoltisovej Semešiovej, reprezentačného trénera Ladislava Huňadyho, Jána Goča (senior), ktorý bude súťažiť v disciplíne súborné cvičenia a prerážacie techniky, Martina Magdu (senior), bronzového medailistu z Majstrovstiev Európy 2004, ktorý vystúpi v disciplíne športový boj do 63 kg, Róberta Škopa (junior), ktorý na vlaňajších Majstrovstvách Európy získal striebornú medailu v súborných cvičeniach a na tento šampionát ide minimálne s podobnými ambíciami. Ďalej nominovaný bol Tomáš Gajdoš (junior), ktorý sa predstaví v športovom boji do 63 kg a v špeciálnych technikách. V ženskej kategórii sa spoliehame na Lenku Palaščákovú (juniorka) a Veroniku Balážovú (juniorka). Lenka Palaščáková, vicemajsterka Európy z roku 2004 v špeciálnych technikách bude bojovať vo všetkých súťažných disciplínách Taekwon-da a to v športovom boji do 60 kg, v súborných cvičeniach, špeciálnych technikách a v prerážacích technikách. Slovenský národný tím uzatvára Veronika Balážová, ktorá bude bojovať o medailu v športovom boji do 42 kg.

Na tieto Majstrovstvá Európy príde cez 500 súťažiacich z 28 európskych krajín.

Odchod výpravy je naplánovaný na 19. apríla. 21. apríla čaká národný tím registrácia a stretnutia trénerov. Od 22. do 23. apríla bude prebiehať súťaž v súborných cvičeniach, v športovom boji, v špeciálnych technikách a prerážacích technikách jednotlivcov. Na 24. apríla je naplánovaná súťaž tímov. Bližšie informácie o Majstrovstvách Európy si môžete vyhľadať na oficiálnych stránkach www.itfeurope.org

PhDr. Martina Šoltisová Semešiová
prezidentka SZTKD ITF