mám záujem! Zavolajte nám
0915892781
Ľ. Podjavorinskej 4
080 05 Prešov

10. ročník Prešov Open – Medzinárodná súťaž v Taekwon-Do ITF

116Športový klub Taekwon-Do Ge-baek Prešov v spolupráci s mestom Prešov a Slovenským zväzom TKD ITF organizuje v dňoch 10. – 11. marca 2012 v Mestskej športovej hale v Sabinove v poradí už 10. ročník Prešov Open.

Ide o medzinárodnú súťaž v Taekwon-Do ITF pre všetky vekové kategórie, farebné a čierne pásy. Súťažiť sa bude v štyroch disciplínach Taekwon-Da a to v súborných cvičeniach, športovom boji, v prerážacích technikách a v špeciálnych technikách.

Turnaja sa okrem domácich 5 klubov zo Slovenska zúčastní 16 klubov z Poľska, Čiech, Maďarska a Ukrajiny a Rumunska, s viac ako 200 pretekármi.

Domáci klub bude zastupovať 30 súťažiacich: od mladých bojovníkov cez Majstrov Slovenska po reprezentantov SR, medailistov z Majstrovstiev Európy, Sveta a Svetových pohárov. Ich mená sú zvučné a verejnosti známe ako napr. Veronika Balážová, Lenka Palaščáková, Róbert Škop, Martin Magda, Tomáš Gajdoš, Marcel Petro…

Svoju účasť potvrdili aj úspešné kluby v celosvetovom meradle ako napr. najlepšie kluby z Poľska: MKS Lewart Lubartow, Lubelski Sportowy Klub TKD, ďalej najúspešnejší klub Maďarska: Sasok z Budapešti. V minulých ročníkoch sme mali česť privítať v Prešove niekoľkonásobných Majstrov Sveta a Európy: Katarynu Solovey, Ilonu Dzialu, Daniela Dzialu, Gábora Szalaya, Piotra a Pawela Szwejkowkich a pod., ktorí v svojich kategóriách predstavujú absolútnu svetovú špičku.

Súťaž bude prebiehať na 4 ringoch, pričom nebude chýbať ani centrálny ring s videoprojekciou a svetelnými efektmi ako je už u nás v zvykom. Začiatok súťaže je naplánovaný na 10:00 hod. (10. 3. 2012). Vyvrcholením dňa je otvárací ceremoniál s kultúrno-športovým programom, ktorý začne o 18:00 hod., kde po slávnostnom zahájení a nástupe klubov bude nasledovať 5 finálových zápasov tej najvyššej kvality. Finálový večer bude obohatený vystúpeniami pozvaných hostí.. Tradične nebude chýbať exhibičné vystúpenie domáceho klubu. V nedeľu sa súťaž začína od 9:00 hod. Už osvedčenou adrenalínovou vložkou súťaže budú určite súboje družstiev v športovom boji juniorov, seniorov, v mužskej, aj ženskej kategórii, ktoré sú taktiež naplánované na nedeľu.

Turnaj sa koná pod záštitou primátora mesta Prešov JUDr. Pavla Hagyariho.

Vstup je voľný.

Príďte aj Vy podporiť a povzbudiť domáci klub: ŠK Taekwon-Do Ge-baek Prešov.

Tešíme sa na Vás.

(ML